СБУ повідомила про підозру росолігарху Михайлу Фрідману: у чому його звинувачують

СБУ повідомила про підозру росолігарху Михайлу Фрідману: у чому його звинувачують. Фото: СБУ

Служба безпеки України склала підозру на російського олігарха Михайла Фрідмана. Його підозрюють у фінансуванні війни проти України.

У чому звинувачують Михайла Фрідмана

За даними СБУ, з початку повномасштабного вторгнення рф «Альфа-Груп» Фрідмана профінансувала військові підприємства росії на 2 млрд рублів, або $20,4 млн. Серед них – «Тульський патронний завод», який виробляє набої, а також «Уральський оптико-механічний завод імені Яламова», де виробляють високотехнологічне обладнання для бойових літаків та вертольотів рф.

Також «Альфа-Груп» розповсюджує сухпайки, одяг та іншу продукцію під торговим знаком «армия россии», яка постачається окупантам на передову. Страхові компанії фігуранта взяли на себе страхування військової техніки, а також життя і здоров’я російських загарбників на фронті.

Фрідману загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

Це не перша підозра Михайлу Фрідману в Україні. 18 серпня БЕБ склало підозру російському олігарху у відмиванні 100 млн грн Sense Bank.

Яка доля Фрідмана зараз

Фрідман входить до переліку санкцій ЄС через вторгнення росії в Україну. ЄС називає Фрідмана «провідним російським фінансистом і помічником найближчого оточення путіна».

3 грудня 2022 року Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великої Британії затримало Михайла Фрідмана.

Олігарху було висунуто звинувачення у відмиванні грошей, змові з метою обману міністерства внутрішніх справ і наданні неправдивих свідчень. Його відправили під домашній арешт.

4 квітня 2023 року Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великої Британії (NCA) припиняє два з трьох напрямів розслідування щодо російського мільярдера Михайла Фрідмана після 4 місяців арешту. Російський олігарх і досі перебуває у Великій Британії.

Чим володіє Фрідман в Україні

В Україні Фрідман володіє національним оператором «Київстар» та IDS Ukraine, найбільшим виробником бутильованої води. Останній належить бренд «Моршинська».

У червні 2022 року суд заарештував 100% акцій українських бізнесів групи IDS Ukraine. Восени того самого року Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало в управління заарештовані корпоративні права. У лютому 2023 року АРМА оголосило конкурсний відбір управителя для арештованих активів, а 14 квітня обрало оцінювача для них.

Фрідман вийшов із ради директорів Veon, що володіє «Київстаром», одразу після вторгнення (наприкінці лютого 2022 року). Але й далі володіє Veon.

Читати на The Page