Facebook Pixel

Фрідман і Авен планують продати свої частки у Альфа-Банку

Російські мільярдери Михайло Фрідман і Петро Авен готові продати свої частки в Альфа-Банку своєму діловому партнеру Андрію Косогову, Про це пише Financial Times.

Андрій Косогов, який не потрапив під санкції, погодився купити російський банк за 178 млрд рублів ($2,3 млрд) у його кіпрської материнської компанії. За умови схвалення регуляторних органів, Фрідман і Авен, перестануть бути непрямими акціонерами Альфа-Банку.

Quote«Російські олігархи борються із західними санкціями, накладеними на них через їхні ймовірні зв'язки з Кремлем. США і Велика Британія ввели штрафні заходи проти Альфа-Банку минулого року після вторгнення РФ в Україну, а ЄС запровадив свої заходи минулого місяця. Фрідман і Авен не отримали жодних вказівок на те, що продаж Альфа-Банку переконає ЄС зняти санкції, які країни-члени повинні продовжити до 15 березня», — пише FT.

Фрідман, який виріс в Україні, заробив свої статки в Росії і переїхав до Лондона в 2015 році, давно заперечує твердження про свою близькість до Кремля. Він і Авен володіють 45% акцій Альфа-Банку через люксембурзьку холдингову компанію, яка, в свою чергу, контролює кіпрську материнську компанію банку.

Вони «хочуть зробити все можливе, щоб вийти зі своїх російських активів, щоб санкції були зняті», — сказав один із співрозмовників видання.

Угода має бути завершена цієї весни і має бути схвалена регуляторними органами, включаючи російський центральний банк і податкові органи. Також може знадобитися схвалення санкційних органів США та ЄС. До російського вторгнення в Україну балансова вартість банку становила $10,6 млрд, пише FT.

Фрідман і Авен відмовилися від коментарів. Косогов підтвердив, що продаж узгоджений, але відмовився від подальших коментарів.

Транзакція є «красивою угодою на папері», оскільки в угоді між Косоговим і кіпрською компанією жодна зі сторін не перебуває під санкціями, сказав один із співрозмовників, обізнаний з цим питанням.

«Фрідман і Авен уникають санкцій, Косогов отримує банк, а банк має одного єдиного російського акціонера», — сказав співрозмовник.

Завершення угоди може бути складним через складність отримання схвалення регуляторних органів у кількох юрисдикціях, застерігають двоє співрозмовників.

Авен покинув Росію незабаром після участі в круглому столі з Путіним в день початку війни і досі не повернувся. Фрідман продовжує жити у Британії. Він володіє будинком на півночі Лондона вартістю 65 мільйонів фунтів стерлінгів.

Косогов, колишній керівник інвестиційного підрозділу «Альфи», мав найменшу частку серед п'яти бізнесменів до березня минулого року, коли Британія і ЄС наклали санкції на Фрідмана, Авена та їхніх партнерів Германа Хана і Олексія Кузьмічова.

Хан і Кузьмічов передали свої частки в люксембурзькій компанії Косогову, збільшивши його частку до 41%, а також свої частки в LetterOne, лондонській інвестиційній компанії, яку олігархи заснували в 2013 році.

Нагадаємо, що 19 лютого 2023 року Зеленський рішення РНБО наклав санкції проти «Альфа-Групп», «Альфа-банк», «АльфаСтрахование».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉