Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Російський олігарх Фрідман запропонував Україні $1 млрд. Натомість просить зняти санкції — ЗМІ

Михайло Фрідман готовий заплатити Україні $1 млрд, щоб Британія зняла з нього санкції. Фото: liga.net

Михайло Фрідман готовий заплатити Україні $1 млрд, щоб Британія зняла з нього санкції. Фото: liga.net

Російський бізнесмен Михайло Фрідман готовий заплатити Україні $1 млрд, якщо вона переконає Велику Британію зняти накладені на нього санкції. Про це пише The Wall Street Journal.

Фрідман пропонував переказати $1 млрд зі свого особистого рахунку в український «Альфа-Банк», співзасновником якого він є.

Як зазначають офіційні особи США, пропозиція Фрідмана є однією із цілої низки подібних, які керівники компаній, банків і компаній із санкційного списку тихенько роблять західній владі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас сам Фрідман заперечує, що така пропозиція мала місце. А в МЗС Великої Британії наголошують про неприпустимість ухилення від санкцій.

Усе це свідчить про те, що війна порушила баланс, який Фрідман, який народився в Україні, десятиліттями вміло підтримував між своїми західними та російськими бізнес-інтересами. З березня активи Фрідмана в компаніях Великої Британії було заморожено, а інвестори розірвали з ним зв’язки, щоб уникнути санкцій.

Підписуйтесь на нас в Google News!

В «Альфа-Банк Україна» підтвердили пропозицію передати Києву $1 млрд

«Альфа-Банк Україна» дійсно запропонував чиновникам у Києві дозволити Фрідману перевести в банк $1 млрд своїх особистих статків, повідомив голова наглядової ради фінустанови Роман Шпек. За його словами, ці гроші буде використано для фінансування важливих проєктів в Україні, пов’язаних з інфраструктурою, охороною здоров’я, продовольчою та енергетичною безпекою.

Quote«Банк хотів би, як один із найбільших приватних банків в Україні, системних банків, бути активним гравцем у відновленні української економіки після війни», — заявив Шпек.

Він зазначив, що «Альфа-Банк Україна» направив свою пропозицію до Національного банку України ще в червні. Однак відповіді на запит так і не надійшло.

Однак Шпек заперечив, що переказ коштів мав на меті забезпечити послаблення санкцій.

Quote«Для нас це дійсно важливий економічний проєкт, і ми хотіли б уникнути будь-яких спекуляцій щодо того, що Фрідман і його партнери хочуть інвестувати $1 млрд в Україну, щоб отримати щось від іншої країни», — заявив Шпек.

Ще одним важливим моментом у цьому є те, що для доступу до свого рахунку та переказу Україні $1 млрд Фрідман має отримати спеціальний дозвіл від ЄС. І «Альфа-Банк Україна» вже звернувся до Ради Європи за цим дозволом від імені Фрідмана.

За деякими даними, до таких кроків готові вдатися десятки росіян, які перебувають під санкції. Вони звертаються до влади США, Великої Британії та інших західних держав, намагаючись знайти хоч якийсь спосіб пом’якшити санкції, зберегти свої статки та звільнити заморожені активи.

Коментарі

Всі новини