Facebook Pixel

Росія прямує до глибокої та тривалої економічної кризи — Bloomberg

Росія через запроваджені Європейським союзом та США санкції може зіткнутися з досить тривалою та глибокою рецесією. Про це пише Bloomberg.

За даними видання, з посиланням на офіційні документи, вже наступного року економічний спад в рф прискориться, а економіка країни не зможе повернутися на довоєнний рівень до кінця десятиліття або навіть й довше. Так, відповідно до прогнозу, у 2023 році економіка рф впаде на 8,3% нижче рівня 2021 року, а у 2024 році — на 11,9%.

Спад російської економіки значно перевищить показники кремля

Посилить негативний вплив на російську економіку відмова ЄС від російської нафти та газу. «Блокада» рф світом ще більше відрізала економіку країни, а технологічні та фінансові обмеження й надалі посилюють тиск. За оцінками експертів, до 2025 року країну можуть покинути близько 200 000 ІТ-спеціалістів, що є першим офіційним прогнозом зростання відтоку мізків.

Quote«З обмеженим доступом до західних технологій, хвилею відчуження іноземних компаній і демографічними труднощами попереду потенційне зростання країни скоротиться до 0,5%-1,0% у наступне десятиліття. Після цього він буде ще більше скорочуватися. Росія також ставатиме все більш вразливою до зниження світових цін на сировину, оскільки міжнародні резерви більше не є буфером», — цитує видання російського економіста Олександра Ісакова.

У рф очікується «зменшення обсягів виробництва в ряді експортно-орієнтованих секторів», починаючи від нафти і газу і закінчуючи металургією, хімічною промисловістю та виробами з деревини. Тобто, «ці сектори перестануть бути рушійними силами економіки».

У виданні наголошують, що повне припинення поставок газу в Європу, яка була головним експортним ринком рф, може коштувати до 400 мільярдів рублів (6,6 мільярда доларів) на рік у вигляді втрачених податкових надходжень. Повністю компенсувати втрату продажів новими експортними ринками не вдасться навіть у середньостроковій перспективі.

Через це видобуток сировини доведеться скоротити, що загрожуватиме цілям Кремля щодо розширення внутрішніх поставок газу. Відсутність технології, необхідної для заводів зрідженого природного газу, є «критичною» і може перешкодити зусиллям з будівництва нових.

Виробники металів втратять від обмежень 5,7 мільярда доларів на рік.

З боку імпорту «основним короткостроковим ризиком є призупинення виробництва через відсутність імпортної сировини та комплектуючих». У довгостроковій перспективі — нездатність ремонтувати імпортне обладнання може остаточно обмежити зростання сектору.

Ще однією проблемною галуззю може стати сільське господарство. Попри заяви кремля щодо заміни іноземних поставок, росія була досить залежна від імпорту. А через скорочення обсягів цього самого імпорту в рф може скоротитися споживання продуктів харчування, яких просто не буде.

Як сильно вплинуть санкції на економіку рф

Масштаби наслідків антиросійських санкцій будуть такими:

  • сільське господарство: 99% виробництва птиці та 30% продукції молочної худоби залежить від імпорту. Насіння таких основних продуктів, як цукрові буряки та картопля, також здебільшого завозиться з-за кордону, як і корми для риб та амінокислоти;
  • авіація: 95% пасажиропотоку перевозиться на літаках іноземного виробництва, і відсутність доступу до імпортних запасних частин може призвести до скорочення флоту, оскільки вони виходять з експлуатації;
  • машинобудування: лише 30% верстатів російського виробництва, а місцева промисловість не в змозі задовольнити зростаючий попит;
  • фармацевтика: близько 80% внутрішнього виробництва залежить від імпортної сировини;
  • транспорт: обмеження ЄС втричі підвищили витрати на автомобільні перевезення;
  • зв’язок та ІТ: обмеження на SIM-карти може призвести до того, що до 2025 року в рф їх не вистачить, а її телекомунікаційний сектор може відставати від світових лідерів на п’ять років вже цього року.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉