Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄС розробляє план відмови від російських нафти та газу

У ЄС вирішують, як зменшити залежність від нафти та газу з РФ

У ЄС вирішують, як зменшити залежність від нафти та газу з РФ

Європейська комісія (ЄК) 18 травня оприлюднить план вартістю 210 млрд євро, згідно з яким Європа може позбутися залежності від російських викопних видів палива до 2027 року.

Вторгнення в Україну Росії, найбільшого постачальника газу в Європу, спонукало Європейський Союз переглянути свою енергетичну політику на тлі побоювань щодо перебоїв із постачанням, що загострилися. Росія постачає 40% газу та 27% нафти до країн ЄС, пише Reuters.

План передбачає розв'язання трьох великих завдань:

  • збільшення імпорту неросійського газу;
  • більш швидке використання відновлюваних джерел енергії;
  • додаткові зусилля щодо енергозбереження.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Проєкти, що пропонуються, включають розроблення законів ЄС, необов'язкових схем і рекомендацій, які можуть ухвалити національні уряди.

У сукупності Брюссель очікує, що будуть потрібні додаткові інвестиції в розмірі 210 млрд євро. Їх планують взяти з фонду відновлення після COVID-19. У ЄС наголошують, що реалізація плану дасть змогу зберегти мільярди євро, які Європа витрачає на імпорт викопного палива щороку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У планах намічено збільшення постачання газу не з РФ, підкреслено потенціал збільшення імпорту зрідженого природного газу (ЗПГ) з таких країн, як-от Єгипет, Ізраїль і Нігерія, а також йдеться про створення інфраструктури, необхідної для відходу від Росії.

Очікується, що попит на природний газ у Європі впаде приблизно на третину до 2030 року відповідно до цілей блоку з боротьби зі зміною клімату. У плані буде сформульовано мету з виробництва 10 млн тонн відновлюваного водню до 2030 року та імпорту ще 10 млн тонн.

ЄК розглядає можливість пропозиції більш високих цілей щодо розширення використання відновлюваних джерел енергії та енергоефективності. Частку відновлюваних джерел енергії пропонується підвищити до 45% до 2030 року замість нинішніх 40%. Скорочення споживання енергії в ЄС планується на 13% до 2030 року (зараз – 9%).

У плані також йдеться про спрощення на 1 рік процедур видавання дозволів для деяких вітряних і сонячних проєктів, щоб скоротити нинішні багаторічні строки очікування таких дозволів.

Від членів ЄС можуть вимагати встановлення сонячних батарей на всіх нових громадських будівлях із 2025 року.

Чому німці завзято тримаються за нафту з РФ

Нафтопереробний завод на кордоні з Польщею, який постачає більшу частину авіагасу для аеропортів Берліна та бензину для транспортних засобів регіону, залучений до протистояння Європейського Союзу з Москвою через війну в Україні, пише Bloomberg.

Нафтопереробний завод PCK у маленькому містечку Шведт безпосередньо під'єднаний до трубопроводу, яким іде російська нафта. Оскільки завод розташований далеко від великих портів, легкої альтернативи російській нафті немає. А той факт, що РСК контролюється «Роснафтою», ускладнює завдання.

Щоб виконати заплановане ЄС нафтове ембарго, уряд канцлера Олафа Шольца зважує деякі деспотичні рішення, включно з отриманням контролю над нафтопереробним заводом, як це було з німецьким підрозділом «Газпрому». Але зміна власника не розв'яже головного завдання — заміни 12 млн тонн нафти, яка щорічно перекачується на РСК трубопроводом «Дружба».

truboprovody.jpg

Цей НПЗ не призначений ні для чого іншого, окрім російської сирої нафти з високим вмістом сірки, сказав Бен ван Берден, головний виконавчий директор Shell Plc, якій належить частка PCK.

Німецька влада шукає варіанти і дійшла висновку, що старий трубопровід, що з'єднує Шведт із балтійським портом Росток, може бути використано для доправлення нафти, привезеної танкерами. Але він може забезпечити лише 60% необхідних обсягів.

Іншим варіантом може бути швартування танкерів у Гданську в Польщі та відправлення нафти трубопроводом, який з'єднується з «Дружбою». Для цього буде потрібна допомога Варшави.

Міністр клімату Польщі Ганна Москва заявила, що уряд, який уже допомагає постачати нафту ще одному німецькому нафтопереробному заводу в Лойні, хоче, щоб «Роснафта» вийшла з власності PCK.

Коментарі

Всі новини