Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Швейцарія виступила проти конфіскації заморожених російських активів для відновлення України

Лугано 2022: Швейцарію стурбували права російських олігархів більше, ніж відновлення України.  Фото: Flickr

Лугано 2022: Швейцарію стурбували права російських олігархів більше, ніж відновлення України. Фото: Flickr

Швейцарія продемонструвала рішучий опір українському плану щодо отримання заморожених російських активів на $500 млрд для фінансування відновлення країни після війни, яку росія розв’язала в Україні. Як пише The Guardian, про це заявив президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс під час міжнародної Конференції з відновлення України URC2022 у швейцарському Лугано.

Він наголосив на тому, що «захист прав власності має основоположне значення для ліберальної демократії». На фінальній пресконференції за підсумками заходу він підкреслив, що плани Великобританії, ЄС та Канади щодо конфіскації активів росіян, на які поширюються західні санкції, створять небезпечний прецедент. За його словами, цей процес вимагає конкретного юридичного обґрунтування. Індивідуальні права власності закріплені у статті 26 швейцарської конституції, і «будь-яке обмеження основних прав має бути виправдане громадськими інтересами».

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, своєю чергою, запропонував вихід, який зміг би задовольнити усіх.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Ми пропонуємо знайти формулу створення національного та міжнародного законодавства для можливості конфіскації заморожених активів у разі неспровокованої агресії, яка буде нормою. Ми, як країна, яка перебуває в умовах цієї нічим не спровокованої агресії, дуже голосно говоритимемо про цю можливість, тому що розуміємо, що за це має платити агресор, який вбиває наших людей, руйнує нашу інфраструктуру, наші школи, наші лікарні», — наголосив він.

https://thepage.ua/ua/news/yes-rozglyadaye-varianti-vidnovlennya-za-rahunok-koshtiv-rf

Контекст. Швейцарія, відома своїми жорсткими законами про банківську таємницю, не виявляє бажання конфісковувати приватну власність з політичною метою. Кассіс дуже не поспішав з ухваленням цього питання на рівні парламенту, однак здався під тиском соціал-демократів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У квітні 2022 року швейцарський Держсекретаріат з економічних питань (SECO) заявив, що заморозив російських активів на 9,7 млрд швейцарських франків ($10,2 млрд). Однак, протягом наступних місяців регулятор частину від загальної суми розблокував.


Коментарі

Всі новини