Facebook Pixel

Працювати понад 10 годин на добу погано для мізків — дослідження

Тривалий робочий день змінює структуру людського мозку. Зокрема, страждають ділянки, які пов’язані з виконавчою функцією та емоційною регуляцією.

Відповідні результати опублікували в журналі Occupational and Environmental Medicine, повідомляє CNN.

Як саме тривалий робочий день впливає на мозок

Дослідження провели вчені з південнокорейського університету Чун-Анг та університету Йонсей. Вони спостерігали за 110 медичними працівниками, яких класифікували на дві групи: «перевантажені» та «неперевантажені».

У Південній Кореї, де 52 години роботи на тиждень є законною верхньою межею, перевтома стала проблемою громадського здоров'я.

Перевантажена група, яка працювала 52 години або більше на тиждень, складалася з 32 осіб. Вони були в середньому молодшими і мали вищий рівень освіти порівняно з тими, хто працював у стандартний робочий день.

Порівнюючи дані з іншого дослідження та МРТ-сканування, вчені змогли використати метод нейровізуалізації для аналізу об'єму мозку працівників.

Він дозволив їм виявити та порівняти відмінності в рівнях сірої речовини у різних ділянках мозку. Натомість застосування аналізу на основі атласу дозволило науковцям ідентифікувати та маркувати структури на сканах мозку.

Quote«У людей, які працювали 52 години на тиждень або більше, спостерігалися значні зміни в ділянках мозку, пов’язаних з виконавчою функцією та емоційною регуляцією, на відміну від учасників, які працювали за стандартним графіком», — кажуть дослідники.

Серед ділянок мозку, які збільшились в об’ємі, були:

  • середня лобова звивина, яка відіграє важливу роль у когнітивних функціях, увазі, пам'яті та процесах, пов'язаних з мовою,
  • острівцева кора, яка бере участь в обробці емоцій, самосвідомості та розумінні соціального контексту.

Дослідники вважають, що їхні висновки свідчать про потенційний зв’язок між підвищеним робочим навантаженням та змінами в цих частинах мозку. Це, зокрема, забезпечує біологічну основу для когнітивних та емоційних проблем.

Джун Юл Чой, співавтор дослідження та доцент кафедри біомедичної інженерії Університету Йонсей, зазначив, що ці зміни можуть бути «принаймні частково оборотними», якщо подолати стресові фактори навколишнього середовища. Втім, повернення до початкового стану мозку може зайняти набагато більше часу.

Попередні дослідження також виявили докази негативного впливу тривалого робочого дня на здоров'я. Так, у 2021 році Міжнародна організація праці та Всесвітня організація охорони здоров'я з’ясували, що перевтома призводить до понад 745 тис. смертей на рік.

Крім того, дослідження виявило, що тривалий робочий день підвищує ризик діабету у жінок та сприяє зниженню когнітивних здібностей.

Френк Пега, який тоді очолював дослідження ВООЗ-МОП, розповів, що ці останні висновки є важливими новими доказами, які можуть допомогти краще зрозуміти, як тривалий робочий час радикально впливає на фізичне здоров’я працівників.

Він зазначив, що висновки корейських вчених підтверджують висновки ВООЗ-МОП про те, що «тривалий робочий день є найбільшим фактором захворювань серед усіх виявлених на сьогодні факторів професійного ризику».

Однак Пега підкреслив, що невелика вибірка дослідження та його зосередженість лише на медичних працівниках Південної Кореї ускладнюють узагальнення результатів.

Нагадаємо, нещодавно вчені також з’ясували, що навіть одна ніч без сну може спричинити значні потрясіння в імунній системі, потенційно сприяючи розвитку ожиріння, діабету і серцево-судинних захворювань.

Подякувати 🎉