Facebook Pixel

Росія застигне у часі, як Куба: Путін війною в Україні відкотив економіку рф на 40 років назад – аналітик

Велика війна, яку розв’язала росія в Україні 24 лютого відкинула російську економіку на 40 років назад. Таку думку в колонці для MarketWatch озвучив виконавчий директор інвестиційної компанії IMA (США), фінансовий аналітик Віталій Каценельсон.

Зовнішньо, за його словами, росія не виглядає такою, якою була у 1980-х роках, однак урешті країні застигне у часі .

Quote«Я думаю про Кубу, коли говорю це. Сьогодні Куба виглядає так само як у 1959 році, коли до влади прийшов Кастро і Захід запровадив торговельне ембарго», — додав аналітик.

Експерт підкреслює, що болючою для росіян стала втрата через санкції передових технологій, напівпровідників та програмного забезпечення зокрема. Це стало причиною просідання виробництва автомобілів в країні удвічі з початку повномасштабного вторгнення, а пральних машин – з 600 тис. до 100 тис. одиниць.

На поміч агресору може прийти Китай, допускає Каценельсон.

Quote«Китай має деякі технології, які потрібні росії, наприклад, обладнання для буріння нафтових свердловин і запчастини для літаків. Чи ризикне Китай піддатися санкціям з боку США та Європи, експортуючи такі речі до росії? Я не знаю», — вказав він.

Численні санкції введені проти рф з 24 лютого вдарили і по здатності рф виробляти достатні обсяги зброї для ведення бойових дій на українські землі. Раніше Індія імпортувала половину своєї зброї з рф, тепер, вочевидь, єдиними постачальниками для країни стануть США та Європа. Після того, як війна завершиться Москва матиме змогу продавати свою зброю хіба країнам-ізгоям, серед яких Іран та КНДР.

Quote«До війни у російській економіці справи йшли непогано. Росіяни повинні дякувати за це не своїм лідерам, а міцно обійняти свого сусіда зі Сходу. Шалене зростання Китаю (за будь-якими сучасними мірками) стимулювало попит на всі сировинні товари (Китай — країна бідна на сировинні товари). Ціни на більшість товарів значно зросли і росія виграла від цього. Путін одразу ж взяв на себе відповідальність за економічне відродження росії", — розповів Каценельсон.

Аналітик також підкреслив, що окрім виробництва товарів та продуктів із використанням західних технологій, самостійно росія досягла небагато. Навіть сталь, яку агресор використовував для виготовлення танків, він імпортував з ФРН.

Не менше важливим для російської економки фактором став вихід з країни нафтових компаній. Вони давали рф не лише гроші, а й передові технології. Як відомо, російська федерація посідає третє місце у рейтингу провідних світових нафтовиробників, поступаючись лише США та Саудівській Аравії.

Quote«Рецесія, в якій ми знаходимося, знизить попит на нафтохімію, хоч і ненабагато. (Історично рецесії знижували темпи зростання попиту на нафтохімію, але не призводили до спадів.) Постачання нафти та природного газу з росії не зростатимуть і, швидше за все, скорочуватимуться. Європа матиме важку зиму, але схоже, що російській економіці буде складно просто вижити», — підсумував він.

Як оцінюють стан російської економіки в Україні

Речник українського МЗС Олег Ніколенко 18 листопада у відповідь на заяву угорського міністра закордонних справ про нібито відсутність впливу санкцій на економіку рф навів беззаперечні факти та цифри, які цей факт підтверджують.

Дані Ради ЄС, Світового Банку та МВФ, на які він спирається, показують наступне:

  • Скорочення ВВП рф в діапазоні від 5,5 до 9%;
  • Падіння обсягів торгівлі товарами і послугами на 30-35%;
  • Скорочення експорту нафти до ЄС на 90% до кінця року;
  • Виведення свого бізнесу майже 1000 іноземних компаній, які складали 40% ВВП рф;
  • Інфляція на рівні 22%;
  • Неможливість імпортувати технології та комплектуючі;
  • Стрімке скорочення виробництва;
  • Знецінення ринку капіталу.
Quote«Заяви про те, що європейські санкції не впливають на економіку росії, не відповідають дійсності. Якби в Москві або Будапешті не намагалися применшити ефективність рішень Брюсселя, санкції працюють та обмежують можливості рф фінансувати війну проти України», — підсумував він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉