Промисловий гігант із виробництва паперу та пакування Mondi Group, зареєстрований у Лондоні, допоміг російській молочній промисловості вижити під санкціями.
Йдеться про те, що компанія допомогла російським виробникам молочних продуктів подолати кризу пакування, пише The Telegraph.
Замінили Tetra Pak і пів року продавали завод
Проблема в росії виникла тоді, коли шведська компанія Tetra Pak, яка постачала 7 із 10 упаковок молока та соку в росію, була змушена піти з ринку під тиском західних санкцій.
Проте Mondi Group прийшла на допомогу росіянам і в червні оголосила про намір розпочати виробництво пакування, яке замінить Tetra Pak, зазначає видання, посилаючись на документи Ради економічної безпеки України.
Вицепремʼєрка росії Вікторія Абрамченко привітала цю новину й запевнила, що тепер країна не матиме проблем із пакуванням харчових продуктів.
Цікаво, що гігант Mondi, який торгується на лондонській біржі, обіцяв піти з російського ринку після початку повномасштабної війни в Україні й навіть заявив про продаж Сиктивкарського целюлозно-паперового комбінату.
Водночас про виведення найбільшого активу компанії з рф було оголошено лише минулого місяця.
Кремль допоміг купити завод у Mondi
Новим власником Сиктивкарського целюлозно-паперового комбінату став російський мільярдер Віктор Харитонін, відомий створенням транснаціонального фармацевтичного бізнесу «Фармстандарт» разом із колишнім власником «Челсі» Романом Абрамовичем.
За словами керівника російського підрозділу Mondi Клауса Пеллера, станом на червень асортимент Сиктивкарського целюлозно-паперового комбінату не змінився, а виручка залишилася на тому самому рівні.
Саме того місяця Mondi профінансувала велоакцію «Ми — росія! Ми разом!»
Крім того, згідно з даними РЕБ, Кремль допоміг профінансувати купівлю мільярдером російських активів компанії. Угода обійшлася в 1,5 млрд євро. У документі йдеться про те, що вартість Mondi SLPK трохи перевищує загальний статок Харитоніна.
Як західні фірми допомагають російським ракетам і техніці
Документи РЕБ також свідчать про те, що щонайменше 15 західних фірм усе ще працюють у росії, зокрема постачаючи обладнання, яке використовують російські окупанти на війні в Україні.
Так, мережа швейцарських фірм усе ще постачає напівпровідники, забезпечуючи ними російські супутникові навігаційні системи, що спрямовують ракети в Україну.
Водночас група німецьких компаній виробляє комунікаційне обладнання та запчастини для російської військової техніки, співпрацюючи з компаніями «Ростех», «Роскомос» і «Алмаз-Антей», які перебувають під санкціями.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!