Facebook Pixel

«Метінвест» Ріната Ахметова купила 50% акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» Романа Абрамовича

«Метінвест», дочірня група компаній нідерландської Metinvest B.V. Ріната Ахметова, за $11 млн купила 49,37% акцій «Дніпровського коксохімічного заводу» Романа Абрамовича. Про це повідомили у пресслужбі Metinvest.

Покупка відбулася у серпні 2019 року.

Також в Metinvest зазначили, що компанія купила 23,71% «Южкоксу» в січні цього року.

Контекст

  • У квітні 2019 року, після відмови минулого року, Антимонопольний комітет України схвалив покупку «Дніпровського коксохімічного заводу «Метінвестом» – за умови дотримання додаткових обов'язків.
  • АМКУ розглядав угоду протягом кількох років, а саме з 2015-го. Комітет встановив, що така концентрація може призвести до монополізації, до обмеження конкуренції на ринках кам'яновугільного масла, коксових горіха, дрібниці й пеку.
  • Російські ЗМІ тоді зазначали, що «Метінвест» взяв під своє управління «Дніпровський коксохімічний завод» ще у 2015 році.

Міжнародна гірничо-металургійна група «Метінвест» — це дочірня компанія Metinvest B. V. Головні акціонери групи – «СКМ» Ріната Ахметова та «Смарт-холдинг» Вадима Новинського. Їм належать 71% і 24% акцій компанії відповідно. У першій половині 2019 року, як порівняти з аналогічним періодом минулого року, Metinvest знизила чистий прибуток на 39% — до $408 млн. Маржу зменшила на 4 процентних пункти — до 7%.

«Дніпровський коксохімічний завод» виробляє металургійний кокс. Підприємство належить структурам Evraz Романа Абрамовича. У 2018 році завод мав чистий збиток на суму 374 тис грн – на відміну від 2017-го, коли підприємство отримало чистий прибуток на 1,2 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉