Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнес із рф продовжують понад 2 тис. британських компаній. Та чи дійсно вони британські

Бізнес з рф далі ведуть понад 2 тис. британських компаній. Фото: slovoidilo.ua

Бізнес з рф далі ведуть понад 2 тис. британських компаній. Фото: slovoidilo.ua

Попри бойкот і західні санкції на росії й далі працюють 2 370 компаній, власниками яких є громадяни Великої Британії. Про це свідчить дослідження центру YouControl.

Проте якщо копнути глибше, то з'ясується, що більшість британських номінальних власників перебувають під контролем кінцевих бенефіціарів російського або небританського походження.

Найчастіше такі компанії продовжують бізнес із росією у сфері охорони здоров’я, хімпрому та фінансів. Водночас більшість компаній із британськими номінальними власниками зосереджено в Москві (41%), Санкт-Петербурзі та Новосибірській області.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Висока концентрація британського бізнесу в мегаполісах рф відображає загальний тренд, характерний для сировинних економік. Тобто фокусування на «полюсах зростання», — йдеться в дослідженні.

У яких сферах британці заробляють гроші в росії найбільше

Британський капітал у рф за кількістю підконтрольних компаній найширше представлений у секторі будівництва (15,8%), оптовій торгівлі (11,4%) та операціях із нерухомістю (7%).

Чималий відсоток вони мають й у сфері транспорту та логістики (6%), IT (4,2%), харчовій промисловості (4,1%), фінансах (3,5%).

Підписуйтесь на нас в Google News!

Окрім того, до топ-10 сфер бізнесу потрапили роздрібна торгівля, бізнес-послуги та управлінський консалтинг.

А от «індустріальні» сектори, наприклад, металургія, машинобудування, хімпром чи нафтогазова промисловість, не є топовими для британських компаній.

В яких сферах британці найбільше заробляють гроші в росії: дані YouControl

В яких сферах британці найбільше заробляють гроші в росії: дані YouControl

Топ російських компаній, власники яких мають британську прописку

Британський акціонерний капітал на російському ринку має досить різноманітні форми. Більшість британських дочірніх компаній у рф є британськими тільки де-юре, а їхні номінальні власники є резидентами Сполученого Королівства. Водночас де-факто ці компанії часто є прикриттям для міжнародних фінансових потоків і складних ланцюжків корпоративних прав і в кінцевому підсумку ведуть до небританських власників.

Quote«З-поміж топ-20 компаній за обсягом статутного капіталу з номінальним британським акціонерним контролем не було виявлено жодної, яку можна було б назвати на 100% британською. Це підтверджує «транзитний характер» британської акціонерної власності над російськими компаніями», — наголошують у дослідженні.
20 найбільших російських  компаній,  власники яких мають британську прописку: дані YouControl

20 найбільших російських компаній, власники яких мають британську прописку: дані YouControl

Значна частина британських компаній-акціонерів є так званими компаніями-оболонками (shell companies). Вони мають бенефіціарів із таких юрисдикцій, як-от Південна Африка, США, Ірландія, Австрія, Італія, Швейцарія. Також є випадки реєстрації британських компаній-акціонерів на осіб із громадянством інших країн: Латвія, Швеція.

Якщо почати аналізувати склади їхніх рад директорів, то з легкістю можна знайти ознаки російського сліду.

Також тут варто згадати й про стартапи із засновниками російського походження, які мають іноземне громадянство. Наприклад, компанія Wheely, що спеціалізується на прокаті елітних автомобілів у Лондоні. Засновником компанії є Антон Чіркунов – син ексгубернатора Пермського краю Олега Чіркунова. Він має паспорт громадянина Швейцарії та є резидентом Сполученого Королівства. Часто інвестують у такий бізнес підприємці російського походження. У цьому випадку це Павло Дуров і Юрій Мільнер.

Коментарі

Всі новини