Facebook Pixel

«Російський бізнес ліг під владу і не протестуватиме» — професор МДУ

Картина в російській економіці зараз нагадує результат килимового бомбардування, якщо відзначити на карті міста, які вже потрапили під серйозні ризики. Про це говорила професор Московського держуніверситету, авторитетний експерт з регіонального розвитку Наталія Зубаревич в ефірі одного з YouTube-каналів.

Як приклад вона назвала більшість міст металургії, особливо в європейській частині країни: Череповець («Северсталь» продукцію вивозити не може), Липецьк (Новолипецький комбінат – обмеження щодо листового прокату), є серйозні ризики у групи «Євраз». «Вся російська металургія встає дибки. А на кожному меткомбінаті працюють десятки тисяч людей», — додала експерт.

Російська влада вистрілила собі в ногу, заборонивши у відповідь на західні санкції вивіз сировини (деревини) для паперу та фанери, продовжила Зубаревич. В результаті Карелія частково зупиниться. Будуть питання і в Архангельській області, Приморському краї.

Автопром зупиняється через відсутність комплектуючих. Це Набережні Челни, Тольятті.

Транспортне машинобудування: зупиняються спільні підприємства із Siemens під Єкатеринбургом та з Alstom у Твері. «Уралвагонзавод» у Нижньому Тагілі зупинився, оскільки його вагони стали не потрібні експортерам, які потрапили під санкції.

«Ситуація погіршується з кожним днем. Багато хто поки що працює, оскільки є запаси комплектуючих. Але для виробництва ширвжитку їх вистачить приблизно на місяць, а комплектуючих для сегменту business-to-business — в межах двох. Тобто другий квартал буде дуже важким», — вважає Зубаревич.

На цьому тлі уряд РФ розпочав боротьбу зі зростанням цін усередині країни, фактично введено їхнє держрегулювання. В результаті бізнес не знає, чи зможе він за таких умов окупити витрати.

«Але мене вразило не саме це регулювання, а стилістика влади. Днями міністр промисловості Денис Мантуров проводив нараду з керівниками металургійних підприємств. Тон, яким він говорив, похмуре мовчання слухачів, їхні боязкі питання, на кшталт, «а чи можна трохи ...«. Тобто бізнес ліг, він прийняв усе як є. Зрозуміло, що російський бізнес ніколи не був борцем за волю. Але швидкість того, як вони лягли, і ступінь того куражу, з яким міністр диктував цим «бізнесовим сволочам» як треба поводитися, це мене вразило», – заявила експерт.

Подякувати 🎉