Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн та міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. підготувало добірку останніх повідомлень про це на 19 березня.
Економіка
Британський Centre for Economics and Business Research (СЕBR) зробив прогноз економіки Росії в 2022 році:
- падіння ВВП на 14%;
- інфляція – 30%;
- падіння реальної заробітної плати 18%.
Путін дозволив банкам, які потрапили під санкції, видавати валютні вклади компаніям-резидентам у рублях, а також заборонив росіянам та компаніям без дозволу Центробанку купувати частки в іноземних компаніях (це не стосується біржових торгів). Крім того, регулятор отримав право встановлювати ліміти на кілька видів операцій із іноземною валютою для резидентів та нерезидентів.
Мінфін РФ запропонував перерозподілити бюджет на 2022 рік. Майже 500 млрд рублів витрат хочуть перекинути на «першорядні витрати» в умовах санкцій.
LG Electronics, яка випускає телевізори, ноутбуки та побутову техніку, зупиняє всі поставки до Росії. Раніше це зробив її конкурент – Samsung.
Нові інвестиції в РФ тимчасово припинить найбільша нафтосервісна компанія Schlumberger. Інша подібна компанія – Halliburton – зупинить роботу у країні.
У Москві відкрився кадровий центр «Моя робота», який спеціалізуватиметься на працевлаштуванні співробітників іноземних компаній, які призупинили свою діяльність у Росії після введення санкцій. Раніше повідомлялося, що таких може бути близько 200 тис. осіб.
Bosch зупиняє поставки на Росію та роботу всіх семи заводів там.
Кондитерські вироби у РФ подорожчали в середньому на 30%. Їхній асортимент у магазинах у майбутньому може стати скромнішим, не виключають аналітики ринку. Ціни на імпортну сировину, зокрема, какао-боби помітно зросли, постачання деяких видів сировини взагалі припинилося. Проблем додало подорожчання та дефіцит цукру.
Санкції
Мінторг США оприлюднив список зі 100 пов'язаних з РФ комерційних та приватних літаків, яким у рамках заходів експортного контролю заборонено будь-де надавати обслуговування. 33 літаки належать «Аерофлоту», 12 – AirBridge Cargo, п'ять – Aviastar-TU, 23 – Azur Air, 14 – Nordwind, 12 – Utair, один літак (Gulfstream G560) належить олігарху Роману Абрамовичу. У Мінторгу заявили, що заправка, техобслуговування, продаж запчастин для цих повітряних суден буде порушенням експортних норм, а порушникам загрожують тюремні терміни та позбавлення прав на експортну діяльність.
Варшава запропонувала Європейському союзу на додаток до введених санкцій влаштувати повну торгову блокаду Росії, заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Суспільство
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вважає, що після воєнної операції в Україні нормалізація відносин із Путіним стане помилкою Заходу.
Болгарія, Литва, Латвія та Естонія оголосили про висилку російських дипломатів на тлі військової операції в Україні.
Сбербанк закликав користувачів тимчасово відмовитися від оновлення програм через ризик зараження пристроїв шкідливим програмним забезпеченням. За інформацією банку, почастішали випадки впровадження в оновлення «провокаційного медіаконтента».
Литовська митниця заборонила вивозити до Росії та Білорусі більше 60 євро готівкою на людину. Сума готівки в іншій валюті не обмежена.
Міністр охорони здоров'я Росії заявив, що в країні немає проблем із життєво необхідними ліками і закликав людей не закуповувати препарати на користь кількох місяців. У країні виник ажіотажний попит на ліки на тлі санкцій та відходу іноземних компаній із ринку.