Facebook Pixel

Економічна війна світу проти Росії: новини на 18 березня

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 18 березня.

Економіка

Центробанк РФ вирішив зберегти ключову ставку на рекордно високому рівні 20%. Регулятору потрібен час для оцінювання ситуації з інфляцією та ефекту від різкого посилення грошово-кредитної політики.

Агентство S&P знизило кредитний рейтинг Росії до категорії «дефолт більш ніж імовірний».

ЦБ Росії обговорює можливість створення двох ринків цінних паперів: внутрішнього для резидентів і офшорного для нерезидентів. Це потрібно для того, щоб запобігти паніці з-поміж російських інвесторів після відкриття бірж, коли іноземні власники паперів російських емітентів масово виходитимуть з активів. Фінансисти називають таку конфігурацію «штучною комою».

klyuchevaya-stavka.jpg

GlaxoSmithKline (GSK) слідом за іншими компаніями відмовилася від нових клінічних досліджень на росії та набору нових пацієнтів на поточні. Це означає, що нові ліки з'являтимуться в Росії з великою затримкою.

Вантажні авіакомпанії «Атран» і AirBridgeCargo зупинили польоти через санкції.

Банк BNY Mellon зупинив новий банківський бізнес у Росії та купівлю російських цінних паперів. Також банк передасть $1 млн Україні на гуманітарні цілі.

Центробанк РФ наказав банкам посилити контроль за операціями, метою яких є можливе виведення іноземної валюти за кордон, аж до блокування підозрілих транзакцій.

Велика Британія тимчасово зупинила обмін податковою інформацією з Росією. Обмін такою інформацією проводився зокрема і для того, щоб уникнути подвійного оподаткування.

Оператор мобільного зв'язку Tele2 почав готуватися до ребрендингу. Права на його бренд належать шведській Tele2 AB, яка відмовилася продовжити угоду щодо його використання. Експерти обіцяють багато перейменувань у компаніях, які використовують бренди західних партнерів.

Постачальники товарів повсякденного попиту на невизначений час відмовилися від промоакцій, які давали змогу магазинам знижувати ціни. І саме російські постачальники випередили іноземних в активності щодо скасування знижок.

Сбербанк повідомив про обмеження валютних переказів через санкції. Тепер клієнти найбільшого російського банку не можуть переказувати гроші в доларах і ще кількох валютах в інші банки.

На зміну західним компаніям, які припиняють або тимчасво зупиняють роботу в Санкт-Петербурзі, прийдуть інвестори з Узбекистану, Казахстану, Індії та арабських країн, заявив губернатор міста Олександр Бєглов.

Санкції

Японія оголосила про нові санкції проти Росії. Вони запроваджуються щодо 15 росіян, зокрема, мільярдера Сулеймана Керімова, колишньої дружини голови «Роснефти» Марини Сєчіної, офіційного представника російського МЗС Марії Захарової та дев'яти компаній, включно з «Рособоронекспортом», «Об'єднаною авіабудівною компанією» та «Уралвагонзаводом».

Австралія розширила санкції проти Росії. Під обмеження потрапили Мінфін і Фонд національного добробуту, Сбербанк, Газпромбанк, ВЕБ, ВТБ та інші банки. Перелік осіб під персональними санкціями поповнився двома мільярдерами: Олегом Дерипаскою та Віктором Вексельбергом.

Норвегія приєднується до антиросійських санкцій, ухвалених Євросоюзом до 9 березня. Виняток становитимуть заходи щодо RT і Sputnik – їх у Норвегії не блокуватимуть.

Відповідь Росії на західні санкції — лише початок зміни її економічного курсу, заявив міністр закордонних справ Сергій Лавров. Він стверджує, що санкції завжди «тільки зміцнювали нас».

Введені санкції з боку «недружніх країн» призвели до низки серйозних наслідків для економіки Росії, повідомили в Центрі макроекономічного аналізу та прогнозування. До найважчих ефектів санкцій економісти Центру віднесли:

  • зупинення постачання напівпровідників із Тайваню;
  • логістичні проблеми на європейському напрямку. Ситуацію посилює неможливість оперативно переорієнтуватися на Китай через наявні затори на прикордонних переходах;
  • різке підвищення інфляції.

Суспільство

Європейське космічне агентство (ESA) оголосило про вихід зі спільного з «Роскосмосом» проєкту ExoMars — підготовки польоту на Марс.

Electronic Arts заборонила російським і білоруським кіберспортсменам брати участь у турнірах Apex Legends Global Series і EA Sports FIFA 22 Global Series.

«Піратський» ресурс RuTraсker погрожує заблокувати себе для росіян. Представник сайту заявив, що сервіс «у поточній ситуації не підтримує жодних дій російської влади». А якщо «Роскомнагляд» прибере сайт із реєстру заборонених, то він сам заблокує доступ для користувачів із Росії.

Спортивний арбітражний суд (CAS) залишив чинною заборону Міжнародної федерації футболу (FIFA) на участь російських команд у турнірах під егідою організації.

У Росії створять систему внутрішніх змагань через усунення російських спортсменів від участі в міжнародних турнірах. Їхні організатори акцентуватимуть увагу на тренерських освітніх проєктах і їхньому методичному супроводі, тобто на тому, на що «у звичайному житті не завжди вистачало часу через велику кількість змагань».

Різко зріс попит на антидепресанти. З 28 лютого до 6 березня їхні сукупні продажі в аптеках перевищили 525 млн рублів. Це вчетверо більше, ніж рік тому.

Кіноконцерн «Мосфільм» пропонує кінотеатрам, яким зараз немає що показувати, випустити в повторний прокат фільми, створені на студії в різні роки, які «завоювали глядацьку любов». Уже підготовлено 12 фільмів, з-поміж яких «Соляріс», «Сталкер», «Вій» і «Кур'єр», а також «Ілля Муромець», знятий 1956 року.

Подякувати 🎉