Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Росію відсторонили від роботи в Дунайській комісії з перспективою повного виключення

Росію відсторонили від роботи в Дунайській комісії. Фото: facebook/MaritimeAdm

Росію відсторонили від роботи в Дунайській комісії. Фото: facebook/MaritimeAdm

Україна домоглася усунення Росії від роботи в Дунайській комісії з перспективою її повного виключення.

Позачергову сесію в четвер, 17 березня, на якій було ухвалено ці рішення, скликала голова Дунайської комісії, посол України в Угорщині Любов Непоп, повідомила пресслужба Морської адміністрації.

Рішення, ухвалені на дванадцятій позачерговій сесії Дунайської комісії у зв'язку з військовою агресією РФ проти України:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  1. Відхилити повноваження будь-яких представників Російської Федерації в Дунайській комісії, а також будь-яких їхніх заступників до відновлення миру, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
  2. Усунути представників Російської Федерації від участі в усіх засіданнях Дунайської комісії та її робочих органів до відновлення миру, суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.
  3. Просити держави Договору звернутися до Комітету з підготовки перегляду Бєлградської конвенції (PrepCom) з проханням перевірити, чи може Російська Федерація як держава без берега Дунаю й у майбутньому бути договірною державою Бєлградської конвенції.
  4. Зберегти мандат працівника від Росії до його закінчення 30 червня 2022 рлку й не призначати нового співробітника від Росії доти, доки РФ відсторонено від участі в засіданнях відповідно до пункту 2.
  5. Доручити генеральному директору Секретаріату Дунайської комісії розробити пропозиції щодо виконання статті 9 Белградської конвенції, щоб за дотримання Правил процедури та чинних трудових угод підготувати звільнення з посад усіх службовців Секретаріату з російським громадянством.

Постанова набирає чинності з дати її ухвалення.

«Вітаємо морську спільноту та всіх українців із черговою перемогою на дипломатичному фронті. Працюємо й далі над тотальною ізоляцією Росії в усіх міжнародних морських організаціях», — наголосили в Морській адміністрації.

Ще від початку 90-х років українська делегація в Дунайській комісії активно виступала проти членства Росії як правонаступниці СРСР, яка не є придунайською державою. Однак це не знаходило розуміння та підтримки партнерів.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини