Росію виключили з Ради Європи «за грубі порушення Статуту» цієї організації. Тепер, зокрема, РФ не братиме участі в роботі ЄСПЛ і не виконуватиме його рішення.
Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. підготувало добірку останніх повідомлень про це на 17 березня.
Економіка
За тиждень із 5 до 11 березня споживчі ціни в Росії зросли на 2,09%. З огляду на ці дані річна інфляція за сім днів прискорилася з 10,42% до 12,55%.
ВООЗ тимчасово зупинила процедуру схвалення російської вакцини «Супутник V» проти коронавірусу. Організація пов'язала це з технічними складнощами, спричиненими санкціями проти Росії.
Центробанк РФ погодив документ, що дозволяє встановлювати зовнішнє управління (вважай націоналізацію) у великих компаніях з іноземною участю, які після 24 лютого заявили про припинення діяльності в країні. Таке управління можна встановлювати в організаціях, де власником 25% акцій чи особою, що здійснює контроль, є нерезидент, пов'язаний із недружньою державою.
Транспортні літаки групи «Волга-Дніпро» заблоковано через санкції, оскільки їх було оформлено на громадянина Кіпру Олексія Ісайкіна. Європейські регулятори заборонили рейси британської та німецької авіакомпаній, що належать Ісайкіну. Експерти вважають, що ринок перевезень з Азії до Європи втрачено для російських авіакомпаній на такий строк, що бізнес може цього не пережити.
Американська біофармацевтична компанія AbbVie припинить постачати в Росію ботокс і філери — найпопулярніші засоби в російській естетичній медицині.
Представника Росії Олексія Можина усунули з почесної посади в Міжнародному валютному фонді. Росіянин обіймав посаду дуаєна виконавчої ради МВФ. Під тиском США, Великої Британії та Канади Фонд вирішив тимчасово скоротити цю посаду.
Міжнародні фармкомпанії почали відмовлятися від нових клінічних досліджень у Росії. Такі дослідження є обов'язковою умовою реєстрації препаратів у країні. Якщо пауза затягнеться, то нові ліки з'являтимуться на російському ринку з великим запізненням.
Уперше за три роки в Росії з'явиться новий банк. Інтернет-ритейлер Ozon створює його замість того, що потрапив під американські санкції.
Ціни на смартфони Apple в російських онлайн-магазинах зросли на 24 – 34% у період із 23 лютого до 15 березня.
Іноземні кіностудії зупинили продаж ліцензій на показ своїх новинок онлайн-кінотеатрам із Росії. Раніше музичні стримінги «Яндекс.Музика» та «VK Музика» зіштовхнулися з проблемами під час спроби придбати нові релізи іноземних музикантів.
Польща більше не збирається купувати російський газ і не продовжуватиме контракт, що закінчується цього року. Натепер частка постачань газу з Росії становить 50%, однак у Польщі готові до його заміни.

Нові санкції
Мінфін США сформував список із 50 росіян, санкційний контроль над якими через війну проти України здійснюватиметься в пріоритетному режимі. Цей перелік було вручено учасникам першого засідання спеціальної міжнародної групи, яка отримала назву REPO (Russian Elites, Proxies and Oligarchs). Публічна частина цього списку складається з 28 прізвищ. З-поміж них Володимир Путін, Сергій Лавров, Сергій Шойгу, Микола Патрушев, Дмитро Пєсков, Євген Пригожин, Віктор Золотов та ін.
Санкції ЄС, що забороняють постачання в Росію автомобілів дорожчих за 50 тис. євро, стосуються не лише машин суперпреміумкласу, а й популярних у Росії BMW і Mercedes-Benz. Їхні модельні лінійки в країні можуть помітно скоротитися.
Влада острова Мен скасувала реєстрацію двох яхт російського мільярдера Андрія Мельниченка, а найближчими днями може зробити те саме зі ще 39 іншими яхтами, пов'язаними з росіянами, які потрапили під санкції. Скасування реєстрації означає, що судна не можуть на законних підставах вийти в море.