Facebook Pixel

Співучасники російських військових злочинів: які німецькі компанії продовжують співпрацю з рф

Попри досить жорсткі санкції, введені світом проти рф через розв'язану в Україні війну, німецькі компанії продовжують працювати на росії. На цьому наголошує експерт Ради економічної безпеки України Антон Микитюк.

За його словами, йдеться про такі компанії як Walter Tools, SCHUNK GmbH & Co. KG та Kemmler Präzisionswerkzeuge GmbH. Ця співпраця надає рф змогу обходити санкції Заходу — Москва має доступ до сучасних технологій та може продовжувати обслуговування свого воєнно-промислового комплексу.

Пошук юридичних лазівок для обходу обмежувальних заходів задля забезпечення свого ВПК найсучаснішою технікою є вже звичною річчю для рф. Так було після санкцій 2014 року, й так відбувається і зараз.

Незрозуміло одне — чому європейський бізнес готовий й надалі співпрацюавати з країною, яку звинувачують у спонсоруванні тероризму.

Які німецькі компанії продовжують співпрацювати з російським ВПК

Walter AG

Німецька металообробна компанія, що постачає обладнання російським оборонним гігантам «Алмаз-Антей», «Ростех», «Росатом» і «Роскосмос». Вважається однією з провідних металообробних компаній світу і пропонує широкий асортимент продукції, яка користується попитом у всьому світі.

Продукція Walter AG критично важлива для більшості підприємств, що входять до російського ВПК, особливо для тих, які перебувають під санкціями.

Після російського вторгнення в Україну компанія не виступила із заявою про припинення діяльності в рф, а російські підприємства продовжують закуповувати своє обладнання через внутрішні тендери.

Компанія продовжує сервісне обслуговування свого обладнання на росії.

Schunk GmbH & Co. KG.

Виробник металообробки. Має 34 дочірні компанії та торгових партнерів у понад 50 країнах світу.

Schunk, як і Walter AG, не виступав із заявою про призупинення діяльності в рф після початку війни в Україні. Російський бізнес продовжує закуповувати обладнання Schunk через внутрішні тендери.

На сайті компанії залишився її російський офіс – SCHUNK Intec OOO. Також компанія не робила заяв щодо виходу SCHUNK GmbH & Co. KG з російського ринку, що підтверджується офіційним сайтом компанії.

Продукцію Schunk використовують Ульяновський механічний завод, що випускає ЗРК «Бук», «Тунгуска», «Шилка», а також Улан-Уденський авіаційний завод. Усі ці виробники належать «Алмаз-Антею», «Ростеху», «Росатому».

Станом на червень 2022 року продукція Schunk користувалася попитом, а компанія не вживала жодних юридичних заходів для того, щоб їхня продукція не постачалася та не продавалася в рф.

Kemmler GmbH

Німецька компанія інструментів, яка допомагає рф підтримувати її ядерний щит. Виробляє інноваційні та високоточні верстати та спеціалізується на виробництві інструментів для токарних та фрезерних верстатів.

Компанія не має офіційного представництва в рф, але працює на російському ринку через розгалужену мережу постачальників.

Продукція підприємства використовується на Уралмашзаводі, заводі «Маяк», машинобудівному заводі імені Воткіна. Остання виробляє ракети «Тополь-М», які складають основу ядерного щита Росії. Серед клієнтів Kemmler — група «Калашников», яка виробляє 90% всієї стрілецької зброї в Росії, НВО «Новатор», що виробляє системи ППО, і Ступінський машинобудівний завод, який виробляє двигуни для вертольотів.

Компанії-співучасники російських військових злочинів

Варто зазначити, що всі іноземні компанії, які постачають або обслуговують російське обладнання, повинні розуміти одну важливу річ. Зовнішня підтримка та імпортна апаратура дозволяють російським військовим заводам продовжувати виробляти та обслуговувати військову техніку, яка використовується у війні проти України, її міст і людей.

Дозволити російським загарбникам продовжувати використовувати своє обладнання – це те саме, що допомагати росії здійснювати військові злочини.

Quote«Всі іноземні компанії повинні негайно припинити постачання обладнання та надання сервісної підтримки російському бізнесу», — наголошує Микитюк.
Подякувати 🎉