Facebook Pixel

Швейцарія надавала військово-промисловому комплексу рф доступ до технологій європейських виробників

Підприємства військово-промислового комплексу рф через роботу деяких швейцарських компаній мали змогу отримувати доступ до технологій європейських виробників. Про це повідомили у Раді економічної безпеки України.

Йдеться про такі компанії, як GF Machining Solutions, Fritz Studer AG, Codere SA, Sylvac SA и Galika AG.

Так, у 2018 році компанія Fritz Studer AG продала російському ПАТ «Кузнецов» на замовлення міноборони рф круглошліфувальні верстати "Studer S21 cnc". На них російська сторона виробляє двигуни для стратегічних бомбардувальників.

А у 2016 році швейцарська компанія CODERE SA поставила російському заводу «Електронмашина», який займається випуском деталей до російських танків, лінію термообробки. До слова, зараз ці танки розташовані поблизу найбільшої в Європі АЕС — Запорізької, яку рф окупувала.

Все це свідчить про те, що у Швейцарії не слідкували належним чином за експортом товарів подвійного призначення, тобто станками та обладнанням, на яких рф виробляє зброю.

Більше того, рф могла купувати у Швейцарії такі станки без будь-яких юридичних обмежень до 4 березня 2022 року, допоки Швейцарія не приєдналася до європейських санкцій проти росії.

Quote«Питання недопущення експорту швейцарського обладнання до росії широко обговорювалося в політикумі ще з 2014 року, відколи росія анексувала Крим. Однак тоді обмежити експорт не вдалося, хоча було вже очевидним, що росія показала світові своє справжнє обличчя – агресора, імперіаліста, загарбника. В таких умовах, живити військово-промисловий комплекс росії, вести з нею справи, було рівнозначним тому, щоб підтримувати життєздатність цього монстра», — наголосили в Раді.

Варто зазначити, що РЕБ передала швейцарській стороні всі документи, які свідчать про те, що росія є країною-терористом.

Quote«Ми послідовні у своїх вимогах: росія – країна терорист. Підтримувати терориста в час вчинення ним злочинних дій – означає бути його спільником. Санкційний режим має бути суворо дотриманим, а пробіли в санкційному законодавстві – виправленими. Ми очікуємо посилення експортного контролю в європейських країнах, в тому числі у Швейцарії. Щоб ніяке обладнання подвійного призначення не могло потрапити в росію під прикриттям будь-якого обгрунтування», — додали у Раді економічної безпеки України.

Контекст. Уряд Швейцарії запровадив нові санкції проти росії через війну в Україні, у такий спосіб долучившись до останнього, сьомого пакета санкцій Європейського Союзу, який стосується російського золота.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉