Facebook Pixel

У Великій Британії розповіли, як діятиме механізм цінової стелі на російську нафту

У Великої Британії повідомили деталі санкцій за недотримання цінової стелі на російську нафту та нафтопродукти. Очікується, що таку стелю країни ЄС та Велика Британія запровадять для третіх країн з 5 грудня (на нафту) та 5 лютого (на нафтопродукти). З цих же дат буде заборонено морський експорт нафти та нафтопродуктів до країн ЄС. Величина цінової стелі поки що не визначена.

Документ підготував OFSI, підрозділ Мінфіну, який займається санкціями.

Головний принцип – постачання російської нафти морем у будь-яку третю країну (а також російської нафти між третіми країнами) за ціною, вищою від стелі, тягне заборону на будь-які послуги, у тому числі фінансові, пов'язані з цим перевезенням, включаючи страхування та перевантаження в море з танкера на танкер..

Заборона поширюється на територію Великої Британії та її територіальні води, на всіх громадян країни, а також на всі компанії, що базуються відповідно до британського права.

Усі пов'язані з перевезенням особи, включаючи фінансові послуги, зобов'язані діяти за інструкціями, викладеними в документі. Вони «при першій нагоді» мають повідомляти Мінфін про обґрунтовані підозри у порушенні стелі партнерами. У разі своєчасного інформування про порушення вони «зазвичай» звільнятимуться від відповідальності.

Мати підтвердження ціни поставки, що задовольняє обмеження, зобов'язані всі учасники фізичної транзакції: трейдер, перевізник, трейдер-посередник та одержувач.

Стандарти доведення порушень будуть порівняно слабкими, вони відповідають цивільному, а чи не кримінальному праву. OFSI визначатиме, що ймовірніше: наявність порушення або його відсутність, і не братиме до уваги, чи знав учасник про порушення.

Штрафи будуть більшими. Якщо можна встановити ціну порушення, вони будуть 1 млн фунтів або 50% ціни (залежно від того, що більше). Якщо ні, то максимальний штраф становитиме 1 млн фунтів.

OFSI описало і найімовірніші схеми обходу обмежень. Порушенням вважатиметься:

  • «відкат» одержувача постачальнику нафти, формально відправленої за ціною, нижчою від стелі;
  • змішування нафтопродуктів російського походження у танкерах з метою продажу її за ринковою ціною.

Значення стелі нафти буде визначено рішенням країн G7. Зараз багато експертів і політиків вважають, що воно буде встановлене виходячи з середньорічної ціни російської нафти – $60 за барель.

Так, в OFSI бачать механізм дії обмежень на ціну нафти при зміні її власників:

primer-neft.jpg


Подякувати 🎉