Facebook Pixel

Кабмін націоналізував «Сенс Банк»: причини

21 липня Кабмін ухвалив рішення про націоналізацію "Сенс Банку». Держава придбала його за 1 грн. Власником стає Міністерство фінансів.

Про це пише нардеп Ярослав Железняк.

Чому держава купила «Сенс Банк»

Нагадаємо, що 20 липня НБУ ухвалив рішення вивести з ринку системно важливий банк АТ «СЕНС БАНК». З 21 липня Фонд гарантування вкладів вводить у банку тимчасову адміністрацію.

На думку НБУ власники АТ «СЕНС БАНК» не здатні підтримувати рівень капіталу, достатнього для дотримання нормативних значень, установлених Національним банком, і вжити своєчасних заходів для запобігання настанню його неплатоспроможності. Зокрема, рівень регулятивного капіталу банку зменшився на 50%.

Крім того, на власників банку Михайла Фрідмана та Петра Авена було накладено санкції Україною, Європейським Союзом, Великою Британією, Канадою, Швейцарією, Австралією, Новою Зеландією, що передбачають блокування активів.

З огляду на те, що банк є системно важливим в Україні, НБУ вирішив вивести АТ «СЕНС БАНК» із ринку. А держава в особі Мінфіну придбала його.

Який стан «Сенс Банку» зараз

Від 1 грудня 2022 року мережа «Альфа-банку Україна» змінила назву на Sense Bank. Це пов'язано з негативним іміджем банку, власником якого залишається олігарх Михайло Фрідман. Він є в списку санкцій ЄС, запровадженому через вторгнення росії в Україну.

3 травня 2023 року ABH Holdings (Люксембург) — власник українського «Сенс Банку», російських «Альфа-Банку» та «Альфа Страхування» — виходить із російських активів. Відповідну заяву опублікував «Сенс Банк».

2 травня 2023 року Верховна Рада не ухвалила в другому читанні законопроєкт № 9107-1 щодо націоналізації «Сенс Банку». 29 травня 2023 року парламент проголосував у другому читанні за законопроєкт щодо вдосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану. Це дозволяє НБУ націоналізувати банки підсанкційних власників.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉