Facebook Pixel

У «Сенс Банку» побоюються націоналізації та збитків від неї

У «Сенс Банку» побоюються націоналізації і збитків від неї

У «Сенс Банку» побоюються націоналізації і збитків від неї

ABH Holdings S.A. («ABHH»), до структури якого входить «Сенс Банк», виступив із заявою щодо можливої націоналізації банку.

16 червня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 9107-1 щодо порядку виведення з ринку (націоналізації) банків, що належать підсанкційним особам. У ABHH серйозно стурбовані тим, що Національний банк України здійснить свій намір націоналізувати АТ «Сенс Банк» без компенсації ABHH понад номінальну суму.

Quote«У разі націоналізації АТ «Сенс Банк» збитки для ABHH будуть значними, тож ABHH вживатиме відповідних заходів із погляду як національного, так і міжнародного права та наявних договорів, щоб їх компенсувати. Зокрема, ABHH шукатиме захисту в межах двосторонньої угоди про захист інвестицій BLEU (Бельгія — Люксембург) — Україна» — йдеться у заяві.

Новий закон спрямований на виведення банків, що належать особам, які потрапили під санкції. Утім, на думку власників, націоналізація «Сенс Банку», контрольний пакет акцій якого належить підсанкційним росіянам Андрію Косогову, Михайлу Фрідману та Петру Авену, призведе до збитків для осіб, які не перебувають під санкціями, включно з власниками облігацій і непідсанкційних акціонерів ABHH – благодійної організації, що займається дослідженнями раку, та великого європейського банку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉