Facebook Pixel

«Сенс Банк» планує купити польский мільярдер

До Національного банку України надійшов неповний пакет документів на набуття істотної участі в Sense Bank від потенційного покупця. За даними ЗМІ, йдеться про польського мільярдера Зигмунта Соложа.

Про це пише ЕП.

Там наголосили, що не ухвалювали жодних рішень щодо дозволу на проведення операції з купівлі частки в банку.

Quote«25.05.2023 до НБУ надійшли окремі документи щодо намірів потенційного інвестора набути істотну участь в АТ «СЕНС БАНК». Водночас подані документи містять істотні невідповідності вимогам законодавства України та Положенню про ліцензування банків, затвердженого постановою Правління НБУ від 22 грудня 2018 року № 149», — зазначили в регуляторі.

Документи на купівлю банку подала кіпрська компанія Karswell Ltd. Вона висловила намір придбати 75,6% акцій «Сенс Банку».

Karswell Ltd є номінальним власником 43,75% акцій польського банку Plus Bank SA, якого пов’язують із польським мільярдером Зигмунтом Соложем.

Що відомо про Зигмунта Соложа

Зигмунт Солож (Солож-Жак), уродженець польського Радома, є власником найрейтинговішого телеканалу Польщі Polsat, другого в Польщі мобільного оператора Polkomtel SA та вищезгаданого Plus Bank SA.

Що відомо зараз про Sense Bank

З 1 грудня 2022 року мережа «Альфа-банку Україна» змінила назву на Sense Bank. Це пов'язано з негативним іміджем банку, власником якого досі залишається підсанкційний російський олігарх Михайло Фрідман. Фрідман входить до списку санкцій ЄС через вторгнення росії в Україну. ЄС називає Фрідмана «провідним російським фінансистом і помічником найближчого оточення путіна».

3 травня 2023 року ABH Holdings (Люксембург), власник українського «Сенс Банку», російських «Альфа-Банку» та «Альфа Страхування», виходить із російських активів. Таку заяву опублікував «Сенс Банк».

Про можливу націоналізацію «Альфа-банку Україна» почали говорити ще влітку. Акціонери довго обговорювали необхідність докапіталізації банку на $1 млрд. У вівторок, 2 травня, Верховна Рада не ухвалила в другому читанні законопроєкт № 9107-1 щодо націоналізації «Сенс Банку».

Верховна Рада 29 травня проголосувала в другому читанні за законопроєкт щодо вдосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану, який дозволяє Національному банку України націоналізувати банки підсанкційних власників. Це дасть змогу націоналізувати «Сенс Банк».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉