Facebook Pixel

Михайло Фрідман заявив про готовність безоплатно передати «Альфа-банк Україна» державі

Акціонери «Альфа-банку Україна» підтверджують свою готовність докапіталізувати його на $1 млрд. Однак у разі рішення уряду чи Національного банку щодо необхідності надання контролю над банком державі або іншому акціонеру вони готові безоплатно передати його акції.

Про це йдеться в листі співвласника банку Михайла Фрідмана голові НБУ Андрію Пишному, на який посилається агентство «Інтерфакс-Україна».

Фрідман пояснює необхідність такого звернення до голови НБУ скоординованою медіаатакою на банк і гучними заявами в пресі щодо його майбутнього, що спричиняє занепокоєння клієнтів.

За його словами, у жовтні в Брюсселі заплановано зустрічі представників банку з регуляторними органами ЄС щодо можливості практичної реалізації докапіталізації на $1 млрд коштом заморожених санкціями грошей.

«Ми вважаємо, що в нинішній ситуації це абсолютно правильна, лояльна, відповідальна поведінка щодо банку, клієнтів і країни з огляду на інвестиції, які необхідні для відновлення інфраструктури України. Необхідність докапіталізації неминуче постане перед усією банківською системою. Питання: чиїм коштом це буде зроблено – приватних інвесторів чи держави», – зазначив Фрідман.

«Окремо зазначу, що ми ніколи не ототожнювали інвестиції в капітал банку зі зняттям персональних санкцій. Нам дуже шкода, що в Україні інформацію було спотворено», – додав він.

Фрідман заявив, що акціонери з повагою сприймуть рішення державних органів передати контроль над банком державі або іншому акціонеру й не оскаржуватимуть його в судах. «Ми зробимо все можливе, щоб перехідний період пройшов безшовно й непомітно для клієнтів».

Він зазначив, що за 20 років роботи «Альфа-банку Україна» його акціонери інвестували в банк приблизно $1 млрд, не виплативши жодної гривні дивідендів.

Контекст. За даними НБУ на 1 вересня 2022 року, за розміром загальних активів «Альфа-банк Україна» посідав 7-ме місце (111,2 млрд грн) з-поміж 67 банків, що діяли в країні.

Болгарський ексміністр фінансів, виконавчий директор Групи фінансових ринків Лондонської школи економіки та технічний радник Єврокомісії Симеон Дянков за погодженням із НБУ зараз є довіреною особою НБУ через те, що пакети акцій російських співвласників банку потрапили під санкції.

На початку червня Дянков повідомив про роботу банку з отримання дозволу регуляторів, щоб провести докапіталізацію коштом субординованого боргу на $1 млрд із грошей низки його акціонерів, що потрапили під санкції. Голова наглядової ради «Альфа-банку Україна» Роман Шпек уточнював агентству «Інтерфакс-Україна», що сума $1 млрд викликана можливою потребою в $500 — 600 млн для дотримання нормативу адекватності капіталу у 2023 році та бажанням мати ресурс для збільшення кредитування.

Минулого тижня Верховна Рада ухвалила закон «Про особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану». Він передбачає націоналізацію такого банку без докапіталізації з боку держави.

Згідно з класифікацією НБУ, у країні зараз 14 системно важливих банків. Одним із них є «Альфа-банк Україна».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉