Facebook Pixel

«У нас не було іншого варіанту», – голова НБУ Андрій Пишний про виведення «Сенс банку» з ринку

Правління Національного банку 19 липня вирішило вивести з ринку системно важливий «Сенс банк» і звернулося із пропозицією до Кабінету міністрів щодо участі держави у цій процедурі.

На підставі рішення правління НБУ Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) запровадив тимчасову адміністрацію до «Сенс банку». Вона розпочинає роботу з п'ятниці, 21 липня 2023 року. Під час тимчасової адміністрації послуги для фізичних осіб працюватимуть у звичайному режимі без додаткових обмежень. Також без обмежень прийматимуться платежі юридичних осіб. Очікується, що вже у понеділок, 24 липня, «Сенс банк» почне працювати у звичайному режимі, але з новим власником – Міністерством фінансів. Про це йшлося на пресбрифінгу 20 липня.

«Відповідно до законодавства, у тій ситуації, яка склалася з «Сенс банком», НБУ був зобов'язаний ухвалити рішення про виведення банку з ринку», – сказав голова НБУ Андрій Пишний. Він також відповів на кілька питань The Page.

Процедура, яку зараз зазнає «Сенс банк», має довгу назву. Чи можна це просто назвати націоналізацією?

– У народі це називається націоналізацією, а законодавство свідчить про виведення з ринку за участю держави. Тому рішення, яке сьогодні ухвалив НБУ, поділено на дві частини. Перша – виведення із ринку. Друга – звернення до Кабміну з пропозицією взяти участь у виведенні банку з ринку. Уряд ухвалить рішення, яке вважатиме за доцільне. Але ми вважаємо, що він має достатньо підстав, щоб з метою забезпечення фінансової стабільності в країні та захисту прав вкладників схвалити рішення про участь у виведенні банку з ринку. Після цього під контролем ФГВФО Мінфін придбає 100% участі у банку за 1 грн. У результаті банк стане державним.

Ви не виключаєте надалі продажу «Сенс банку» приватним власникам. Але чи захоче хтось з них купити разом із банком «квиток на війну» з його колишніми власниками, які мають репутацію рішучих та ефективних борців за свої та чужі активи?

– Я думаю, що Мінфін має всі можливості перетворити «Сенс банк» на привабливий актив, який може бути цікавий приватним власникам. І вони зіставлятимуть цю привабливість із усіма ризиками, пов'язаними з такою покупкою.

Рішення НБУ про виведення з ринку «Сенс банку» (відео)

Подякувати 🎉