Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Запуск біржових фондів біткоїна. Як це позначиться на ціні першої криптовалюти

Комісія із цінних паперів і бірж США (SEC) ухвалить рішення щодо чотирьох біржових фондів біткоїна (BTC ETF) до кінця жовтня. Схвалення SEC може надати новий імпульс висхідному тренду біткоїна. Чи це так і куди рухатиметься ціна біткоїна в найближчому майбутньому?

Побутує думка, що після відхилення багатьох пропозицій зі створення BTC ETF цього разу SEC схвалить або один, або кілька таких фондів, пише investing.

Сам глава SEC Гері Генслер в останні тижні неодноразово заявляв, що Комісія спокійніше ставиться до ETF, які ґрунтуються на ф'ючерсах, що торгуються на регульованому ринку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Ми почали розглядати заявки відповідно до Закону про інвестиційні компанії щодо біржових фондів, охочих інвестувати в біткоїни-ф'ючерси, що торгуються на CME, і я із нетерпінням очікую рішень», — зазначив Генслер.

Конкретні рішення щодо кожного фонду Комісія почне виносити вже з наступного понеділка: щодо фонду ProShares Bitcoin ETF 18 жовтня, щодо Invesco — 19 жовтня, а ще через тиждень, 25 жовтня, — щодо Van Eck і Valkyrie.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Як ETF можуть вплинути на курс біткоїна

У разі запуску фондів ETF ф'ючерсами на біткоїни торгуватимуть на Чиказькій товарній біржі (CME) — найбільшому у світі ринку деривативів.

На цю подію з нетерпінням чекають усі користувачі біткоїна у світі, адже від рішення SEC щодо майбутнього BTC ETF залежить продовження булрану — висхідного тренду ціни першої криптовалюти.

Унаслідок запуску ETF мільйони американців отримають легкий доступ до цифрової валюти, що призведе до масового припливу свіжих грошей у BTC. Отже, механічне «бичаче» зростання ціни цієї криптомонети триватиме.

Купуй чутки — продавай факти

Однак у реальності ситуація може бути дещо іншою. Попри сигнали SEC про можливе схвалення ETF. Не варто забувати відому приказку, що є на фондовому ринку: «Купуй чутки — продавай факти».

На практиці дотримання цієї приказки виражається в зростанні ринку тільки на стадії очікування хороших новин. А після їхнього отримання (або не отримання) ринок падає через фіксацію прибутку.

Є щонайменше два реальні випадки, які підтверджують цю максиму:

  1. У 2017 році ринок зростав на очікуваннях, що CME випустить ф'ючерси на біткоїни. Ринок дійсно зріс тоді «до Місяця» — на 2 440%. Але коли ф'ючерси було включено в лістинг, «бичачий» ринок одразу змінився «ведмежим». У підсумку історія завершилася падінням на 83%.
  2. Навесні 2021 року ринок був схвильований IPO Coinbase. У перший день прилюдних торгів на цій криптобіржі біткоїн зріс на 822%, сягнувши максимуму $64 863, після чого почався ведмежий ринок, і він впав на 53%.

Чи є гарантія, що таке не повториться знову? Відповідь — ні.

Але в будь-якому разі, яким би не було рішення SEC, криптовалюти вже міцно увійшли в наше життя, і майбутнє фінансової системи саме за ними.

Коментарі

Всі новини