Facebook Pixel

Запуск біржових фондів біткоїна. Як це позначиться на ціні першої криптовалюти

Комісія із цінних паперів і бірж США (SEC) ухвалить рішення щодо чотирьох біржових фондів біткоїна (BTC ETF) до кінця жовтня. Схвалення SEC може надати новий імпульс висхідному тренду біткоїна. Чи це так і куди рухатиметься ціна біткоїна в найближчому майбутньому?

Побутує думка, що після відхилення багатьох пропозицій зі створення BTC ETF цього разу SEC схвалить або один, або кілька таких фондів, пише investing.

Сам глава SEC Гері Генслер в останні тижні неодноразово заявляв, що Комісія спокійніше ставиться до ETF, які ґрунтуються на ф'ючерсах, що торгуються на регульованому ринку.

«Ми почали розглядати заявки відповідно до Закону про інвестиційні компанії щодо біржових фондів, охочих інвестувати в біткоїни-ф'ючерси, що торгуються на CME, і я із нетерпінням очікую рішень», — зазначив Генслер.

Конкретні рішення щодо кожного фонду Комісія почне виносити вже з наступного понеділка: щодо фонду ProShares Bitcoin ETF 18 жовтня, щодо Invesco — 19 жовтня, а ще через тиждень, 25 жовтня, — щодо Van Eck і Valkyrie.

Як ETF можуть вплинути на курс біткоїна

У разі запуску фондів ETF ф'ючерсами на біткоїни торгуватимуть на Чиказькій товарній біржі (CME) — найбільшому у світі ринку деривативів.

На цю подію з нетерпінням чекають усі користувачі біткоїна у світі, адже від рішення SEC щодо майбутнього BTC ETF залежить продовження булрану — висхідного тренду ціни першої криптовалюти.

Унаслідок запуску ETF мільйони американців отримають легкий доступ до цифрової валюти, що призведе до масового припливу свіжих грошей у BTC. Отже, механічне «бичаче» зростання ціни цієї криптомонети триватиме.

Купуй чутки — продавай факти

Однак у реальності ситуація може бути дещо іншою. Попри сигнали SEC про можливе схвалення ETF. Не варто забувати відому приказку, що є на фондовому ринку: «Купуй чутки — продавай факти».

На практиці дотримання цієї приказки виражається в зростанні ринку тільки на стадії очікування хороших новин. А після їхнього отримання (або не отримання) ринок падає через фіксацію прибутку.

Є щонайменше два реальні випадки, які підтверджують цю максиму:

  1. У 2017 році ринок зростав на очікуваннях, що CME випустить ф'ючерси на біткоїни. Ринок дійсно зріс тоді «до Місяця» — на 2 440%. Але коли ф'ючерси було включено в лістинг, «бичачий» ринок одразу змінився «ведмежим». У підсумку історія завершилася падінням на 83%.
  2. Навесні 2021 року ринок був схвильований IPO Coinbase. У перший день прилюдних торгів на цій криптобіржі біткоїн зріс на 822%, сягнувши максимуму $64 863, після чого почався ведмежий ринок, і він впав на 53%.

Чи є гарантія, що таке не повториться знову? Відповідь — ні.

Але в будь-якому разі, яким би не було рішення SEC, криптовалюти вже міцно увійшли в наше життя, і майбутнє фінансової системи саме за ними.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉