Facebook Pixel

Куба анонсувала легалізацію біткоїна та інших криптовалют

Уряд Куби анонсував легалізацію криптовалют, а зараз сфокусировав зусилля з оформлення стандартів обороту криптовалют на території республіки й розроблення ліцензій для бізнесу.

Згідно з резолюцією, опублікованою в офіційному віснику Gaceta Oficial (Центральний банк республіки), криптовалюту можна буде використовувати і в рамках комерційних угод.

Це означає, що кубинська влада поширить відповідні ліцензії серед підприємств на основі наданих ними послуг, пов'язаних з криптовалютою.

У постанові підкреслюється, що рішення легалізувати використання криптовалют пов'язано з соціально-економічним інтересом. Проте остаточні строки легалізації крипторинку на Кубі не оголошуються.

Зараз Куба перебуває під жорсткими санкціями США, які встановлені колишнім президентом США Дональдом Трампом. Оскільки республіка підживлюється достатньою кількістю переказів від родичів кубинських громадян зі США, то тепер ці платежі стали неможливими. Внаслідок цього фінансова система Куби опинилася в руїнах.

Після легалізації криптовалют кубинська влада очікує зростання грошових надходжень від емігрантів і традиційного кубинського експорту, розрахунки за яким зараз утруднені через санкції.

Рішення дозволити криптовалюти як законний платіжний засіб було добре сприйнято молоддю Куби, яка добре технічно підкована.

Контекст. Куба легалізує криптовалюти після аналогічного визнання з боку Сальвадора, де біткоїн отримає статус національної валюти 7 вересня 2021 року. Утім, визнання біткоїна легальним платіжним засобом не означає обов'язковість його прийому. Як заявив президент Сальвадору Найіба Букела, використання біткоїна після легалізації в країні не буде обов'язковим.

Також інтерес до біткоїна висловив і президент Аргентини Альберто Фернандес. Глава держави підтримав легалізацію криптовалют, а також схвалив створення цифрової валюти Центробанку країни (CBDC). Однак глава місцевого ЦБ виступив проти таких ініціатив.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉