Facebook Pixel

Куба анонсувала легалізацію біткоіна та інших криптовалют

Уряд Куби анонсував легалізацію криптовалют, а зараз сфокусировав зусилля по оформленню стандартів обороту криптовалют на території республіки і розробці ліцензій для бізнесу.

Згідно резолюції, опублікованій в офіційному віснику Gaceta Oficial (Центральний банк республіки), криптовалюту можна буде використовувати і в рамках комерційних угод.

Це означає, що кубинська влада поширить відповідні ліцензії серед підприємств на основі наданих ними послуг, пов'язаних з криптовалютою.

Telegram Logo

У постанові підкреслюється, що рішення легалізувати використання криптовалют пов'язано з соціально-економічним інтересом. Проте, остаточні терміни по легалізації крипторинку на Кубі не оголошуються.

Зараз Куба знаходиться під жорсткими санкціями США, які встановлені колишнім президентом США Дональдом Трампом. Так як республіка підживлюється достатньою кількістю переводів від родичів кубинських громадян з США, то тепер ці платежі стали неможливими. В результаті фінансова система Куби виявилася в руїнах.

В результаті легалізації криптовалют, кубинська влада очікуює зростання грошових надходжень від емігрантів і традиційного кубинського експорту, розрахунки за яким зараз утруднені через санкції.

Рішення дозволити криптовалюти в якості законного платіжного засобу було добре сприйнято молоддю Куби, яке добре технічно підковані.

Контекст. Куба легалізує криптовалюти після аналогічного визнання з боку Сальвадора, де біткоін отримає статус національної валюти 7 вересня 2021 року. Втім, визнання біткоіна легальним платіжним засобом не означає обов'язковість його прийому. Як заявив, президент Сальвадору Найіба Букела, використання біткоіна після легалізації в країні не буде обов'язковим.

Також інтерес до біткоіна висловив і президент Аргентини Альберто Фернандес. Глава держави підтримав легалізацію криптовалют, а також схвалив створення цифрової валюти Центробанку країни (CBDC). Однак глава місцевого ЦБ виступив проти таких ініціатив.

Коментарі

Всі новини