Facebook Pixel

Топ трендів блокчейну та криптовалют в Україні 2021 року

Днями відбувся черговий BlokchineUA 2021, головна подія в Україні для всіх, хто причетний до криптоіндустрії, а також пов'язаний із цифровою економікою. The Page побувало на події та визначило основні тенденції крипторинку останнього часу.


Вибухова популярність NFT

Хайп навколо невзаємозамінних токенів (NFT) грунтується на впевненості їхніх власників в оригінальному праві власності, про яке ці токени свідчать. NFT — різновид криптографічних токенів, кожен екземпляр яких унікальний і не підлягає обміну або замні іншим токеном.

NFT дають власникам забезпечений криптографією доказ володіння цифровим активом і право на його використання. Цю технологію застосовують у всіх сферах, але найкраще — у сфері творчості, зокрема в образотворчому мистецтві чи музиці.

Першим цифровим витвором мистецтва стала картина художника під псевдонімом Beeple. Його перша робота в напрямку NFT — колаж зображень його серії Everydays: The first 5000 days. Колаж був проданий 11 березня 2021 року за $69 млн. Робота не має фізичного втілення та представлена винятково в цифровому вигляді. Це третій за вартістю твір сучасного мистецтва, проданий за життя його автора.

Натепер у вигляді NFT випускають музику, будь-які зображення, зокрема інтернет-меми та навіть повідомлення у Twitter.

Однак цю технологію потрібно буде ще допрацьовувати. Хакер Monsieur Personne знайшов уразливість у NFT і легко створив підробку тієї самої NFT-картини Beeple, яку майже неможливо відрізнити від оригіналу.

Йому вдалося створити такий NFT, який цілком повторює конфігурацію та всі параметри оригінального, посилаючись на ті ж дані, що й NFT художника. Пізніше хакер запевнив суспільство в чистоті своїх намірів. Він не збирається красти або якось неналежно використовувати витвір мистецтва. Метою експерименту було розвіяти міф про безпечність та унікальність токенів, який нині всіляко культивують ЗМІ та блогери.

Чи поступиться біткоїн першим місцем ефіру

Постійні оновлення та особлива важливість для криптоіндустрії ефіра підвищили і його ціну. Лише за першу половину травня ціна ефіра зросла майже вдвічі та сягнула рекордних $4,3 тис.

Ціновий прорив другої криптовалюти багатьох переконав у тому, що саме ефір може змагатися за вершину криптоолімпу з біткоїном. Наразі ці розмови — лише спекуляції. Але те, що ефір буде наздоганяти біткоїн, — поза всяким сумнівом.

У липні 2021 року в блокчейні Ethereum відбудеться хардфорк London, що цілком змінить алгоритм нарахування транзакцій всередині мережі. Частина комісій, які нині майнери отримують як оплату за оброблення транзакцій, спалюватиметься. Рішення про внесення відповідної пропозиції (EIP-1559) у майбутнє оновлення системи ухвалили 5 березня на конференції розробників альткоїну. Скорочення кількості монет у мережі за того ж самого попиту підвищить котирування ефіра.

Собачий хайп навколо Dogecoin

Поява Dogecoin у топі Coinmarketcap виявилася настільки ж стрімкою, як і ракети Ілона Маска. Саме Маск вдихнув друге життя в цей давно забутий альткоїн. Усього кілька твітів починаючи з середини квітня — і вартість монетки з мордочкою собаки породи шіба-іну зросла в 15 разів.

Створений Біллі Маркусом і Джексоном Палмером жартома, Dogecoin нещодавно досяг капіталізації у $83 млрд. Капіталізація Volkswagen Group, наприклад, становить $172 млрд, російського Газпрому — близько $72 млрд. Звичайно ж, нині криптовалюта трошки впала в ціні на тлі загального зниження криптовалютного ринку.

Доги вистрелив з примхи Маска, який шукав собі кишенькову криптовалюту для внутрішнього користування у своїх інноваційних проєктах. Подальшому зростанню монети сприяли спекулятивні повідомлення про нібито шкоду довкіллю, яку наносять майнери біткоїна, витрачаючи енергію на підтримку мережі.

Коли у творця Dogecoin Біллі Маркуса запитали у Twitter, чи брав він до уваги екологічний аспект, створюючи Dogecoin, він відповів:

Quote«Я створив DOGE за дві години та нічого не брав до уваги».

Хлопці просто скопіювали код старенького Litecoin з Гітхаба та запустили Dogecoin жартома. Єдина внесена зміна — це швидкість блока. Маркус і Палмер підвищили її в 10 разів і в такий спосіб домоглися збільшення кількості транзакцій на секунду.

Оскільки Litecoin — це форк біткоїна, то Dogecoin працює, по суті, на копії блокчейна біткоїна на консенсусі PoW, якому потрібна енергія для доказу виконаної роботи.

Криптобезумство Chia

Ми вже давно звикли до регулярного дефіциту відеокарт тому, що майнери займаються важливою справою — добувають бажані для всіх монетки. Однак із запуском Chia Coin (XCH) історія повторилася, але вже з дисками пам'яті.

У цієї монети інший спосіб досягнення консенсусу — PoS (proof of space). Chia Coin використовує модель доказу простору і часу, а не виконаної роботи, як біткоїн або ефір. Це означає, що вона майниться на твердих дисках і SSD-накопичувачах.

Точніше, фермиться. На відміну від поняття «майнер», яким зазвичай називають добувачів інших криптовалют, в цьому випадку використовують назву «фермер». Ці люди генерують грошову винагороду мережі Chia звільненням пам'яті на диску.

З моменту запуску 4 травня всього за 11 днів вартість монети зросла із $700 до $1600 та перевищила цю цифру, що безжально вдарило по ринку SSD і HDD. Користувачі не просто скуповують тверді диски й накопичувачі, але й обирають більш дорогі варіанти з великим обсягом пам'яті. Виробники чіпів для TLC-пам'яті терміново перебудували своє виробництво для випуску SSD, поки збільшений попит дає змогу продавати їх із подвійною націнкою.

Тепер до дефіциту чіпів контролерів, мікросхем і процесорів додався дефіцит чіпів пам'яті. З початку квітня продажі внутрішніх твердих дисків зросли в 2,5 раза, зовнішніх HDD і твердотілих накопичувачів — в 1,6 раза, а внутрішніх SSD — в 1,4 раза. Керівництво Apple і Samsung заявило, що найближчим часом можуть бути перебої з постачанням деяких гаджетів з причини браку чипів на ринку. Chia — проєкт, що дійсно руйнує все на своєму шляху.

Корекція на ринку криптовалют

Незважаючи на технічні успіхи, криптовалютний ринок нині переживає неспокійний період. Біткоїн впав на 40%, а ефір — більш ніж на 50%. «Кривава корекція» захлеснула всі майданчики, і поки що немає сигналів про відновлення зростання.

Однак це не зупинило інституційних інвесторів. Як говорив Джон Рокфеллер, «основний секрет заробітку грошей полягає в тому, щоб купувати, коли на вулицях ллється кров». І великі фонди скористалися нагодою, яка випадає не часто.

Судячи з усього, нині відбувається велике заливання капіталу на рівні $30 тис. за біткоїн. Щойно набереться критична маса, ринок знову штурмуватиме нові висоти.

Кити вже на старті та готові до нового бичачого тренду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉