Facebook Pixel

ЄС і США можуть відмовитися від прав на вакцини, а Маск вирощує Dogecoin — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Акції американських фармацевтичних компаній подешевшали в четвер на тлі готовності адміністрації Байдена та представників Євросоюзу обговорити можливу відмову від прав інтелектуальної власності на вакцини проти COVID-19.

Отже, Moderna, BioNTech і Pfizer — виробники найпопулярніших препаратів — можуть втратити частину своїх доходів. Цей крок має сприяти прискоренню поширення вакцин у країнах, що розвиваються, на кшталт Індії та Бразилії. Утім, для цього політикам доведеться впоратися з великою кількістю юридичних перешкод.

Тим часом епідемічна ситуація в США — найбільшій економіці світу — дедалі поліпшується. Про це свідчать, зокрема, нові дані щодо первинних звернень за допомогою з безробіття — їхня кількість знизилася до чергового постпандемічного мінімуму, тоді як загальна кількість людей, які отримують виплати, скоротилася на 405 тис., до 16 млн осіб.

Туристичні компанії страждають і далі. Згідно з нещодавнім звітом Norwegian Cruise Line Holdings, за перші три місяці 2021 року доходи зменшилися на 99,8% проти аналогічного періоду 2020 року. Однак чистий збиток вдалося скоротити: круїзний оператор втратив $1,37 млрд, тоді як рік тому ця цифра була вищою — $1,88 млрд. Менеджмент сподівається, що у 2022 році компанія зможе поліпшити своє фінансове становище завдяки високому відкладеному попиту на подорожі.

Країни «Великої сімки» засудили Китай за порушення прав мусульманської меншини та блокування доступу Тайваню до форумів Всесвітньої організації охорони здоров'я. Конкретні дії обговорюватимуться на наступній зустрічі організації в липні. Проте деякі країни вже почали діяти.

Австралія, яка не входить до G7, вирішила скасувати низку інвестицій у китайські проєкти. У китайському уряді заявили, що припинять свій стратегічний економічний діалог з Австралією. Раніше в КНР різко скоротили закупівлі австралійського вугілля та ячменю.

Представники Комісії із цінних паперів і бірж США дали зрозуміти, що збираються не допустити повторення «божевілля», пов'язаного з маніпулюванням цінами GameStop та інших акцій-мемів на початку року. Голова Комісії звинуватив американських брокерів, зокрема Robinhood, у застосуванні ігрових способів для підвищення активності своїх клієнтів. Незабаром відомство має оцінити наявні заходи і скласти план з оновлення застарілих норм.

Криптовалюта-мем Dogecoin посіла четверте місце за розміром ринкової капіталізації з-поміж усіх цифрових активів. З початку тижня її вартість зросла майже на 90%, а з початку року — на понад 11 тис.%. Відбувається це через активне згадування монети Ілоном Маском, який неодноразово освідчувався Dogecoin і навіть придбав якусь кількість валюти для свого сина.

У суботу Маск має взяти участь у гумористичній передачі SNL, де, як очікується, не обійдеться без жартів про DOGE. Учасники ринку сподіваються, що завдяки підтримці з боку голови Tesla котирування монети зможуть досягти позначки 1 долар.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора