Facebook Pixel

Сальвадор першим у світі визнав біткоїн офіційною валютою. Ринок криптовалюти відреагував зльотом

Автор

Сальвадор, країна в Центральній Америці, першим у світі визнав біткоїн як офіційний платіжний засіб і надав йому статус офіційної валюти. На тлі рішення Сальвадору курс біткоїна на криптовалютному ринку пішов вгору, наростивши приблизно $3 тисячі за монету.

Рішення про визнання біткоїна валютою ухвалив парламент країни, повідомляє РБК.

Президент Сальвадору Наїб Букеле пообіцяв, що підпише закон найближчим часом. На створення інфраструктури для приймання платежів у біткоїнах у Сальвадору буде 90 днів.

Закон зобов'язує населення Сальвадору приймати біткоїни до оплати й робить криптовалюту законним платіжним засобом нарівні з доларом США, але не замінює долар повністю. Документ дозволяє встановлювати ціни в біткоїнах і сплачувати в них податки. Обмін біткоїнів не обкладатиметься податком на приріст капіталу, у будь-який момент їх можна буде обміняти на долари США за ринковим курсом.

Уряд Сальвадору також створить власний офіційний криптогаманець. У ньому зберігатимуться біткоїни на суму $150 млн у трастовому фонді на базі Банку розвитку Сальвадору. Це сприятиме кращому збереженню грошей країни, а створення інфраструктури для біткоїна дасть змогу отримати нові робочі місця.

На тлі новин із Сальвадору курс біткоїна пішов вгору. За даними CoinMarketCap, біткоїн додав у ціні 6,4%, сягнувши майже $35 тис. за монету. Дані біржі Binance свідчать про те, що біткоїн зріс на 5% — до $34,5 тис.

Контекст. Через дії уряду США та Федерального бюро розслідувань 8 червня біткоїн обвалився на $4 тис. Криптовалюта впала до рівня $32,3 тис.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉