Facebook Pixel

Біткоїн обвалився на $4 тисячі. На цей раз обійшлося без Ілона Маска

Автор
На цей раз до падіння біткоіну доклали руку ФБР і влада США. Фото: Pixabay

На цей раз до падіння біткоіну доклали руку ФБР і влада США. Фото: Pixabay

Біткоїн 8 червня під час торгів продовжив падати. У середньому його вартість за одну добу впала на 12%. За 24 години головна світова криптовалюта втратила близько $4 тис. за одну монету.

За даними CoinMarketCap, вартість біткоїна 8 червня під час торгів впала нижче $32,3 тис. із піковим значенням $36,7 тис. До кінця дня біткоїн виріс до $32,9 тис., а підсумкове добове падіння становило 9%. Загальна капіталізація криптовалюти впала до $615,7 млрд.

Дані порталу CoinDesk демонструють падіння біткоїна на 12,4% за добу ($36,7 тис. на максимумі, $32,2 тис. на мінімумі). Дані індексу Bloomberg Galaxy Crypto Index свідчать, що біткоїн за добу впав на 10%.

Telegram Logo

Причиною падіння біткоїна може бути намір влади США посилити правила обертання криптовалют на своїй території, повідомив Forbes. Опитані виданням експерти кажуть, що в першу чергу мова йде про деанонімізацію транзакцій. Це вдарить по популярності біткоїна як валюти для анонімних розрахунків. Але основні площадки обертання біткоїна, які верифікують особистості клієнтів, майже не відчують змін.

Bloomberg припустив, що до падіння курсу біткоїна призвела заява заступника директора ФБР. Раніше видання повідомило, що американським силовикам вдалося повернути майже весь викуп, виплачений хакерам угруповання DarkSide, яке, за версією ФБР, атакувало найбільший нафтопровід США Colonial Pipeline. Федералам вдалося якимось чином отримати доступ до криптогаманця хакерів і вилучити звідти гроші. Аналітики заявили виданню, що цей інцидент фатально підірвав віру в біткоїн як в актив, вільний від контролю держави.

Контекст. Біткоїн продовжує падати із середини квітня — моменту, коли він досяг історичного максимуму спочатку в $63,7 тис., а потім у $64,5 тис.

17–18 квітня біткоїн обвалився відразу на $13 тис., а 19 травня через заборону криптовалюти в Китаї та твітів Ілона Маска — упав нижче $40 тис., часом досягаючи дна в $30 тис.

24 травня біткоїн знову впав нижче $32 тис., втративши близько 20% вартості.

Коментарі

Всі новини