ФРС запустила механізм купівлі біржових фондів

Федеральний резерв запустив Вторинну ринкову кредитну лінію (Secondary Market Corporate Credit Facility), у рамках якої відбуватиметься викуп біржових фондів, що пов'язані з ринком корпоративного боргу.

Гігант з управління активами BlackRock керуватиме операцією під наглядом ФРС у Нью-Йорку, повідомляє CNBC.

BlackRock скуповуватиме ETF (фонди, які торгуються на біржі), що тримають облігації компаній, так званих «занепалих ангелів». Ці папери раніше класифікувалися як інвестиційні, але були знижені до спекулятивних або сміттєвих.

Telegram Logo

Супутня програма ФРС під назвою «Первинний ринок» також має початися найближчим часом і передбачає купівлю Федрезервом реальних облігацій і синдикованих кредитів.

Однією із ключових умов придбання ETF є те, що ФРС не купуватиме облігації, які торгуються з більш ніж одним стандартним відхиленням від чистої вартості активів протягом одного року. Облігаційні ETF не завжди оцінюються так само точно, як їхні фондові аналоги.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Економічна криза, посилена пандемією COVID-19, призвела до падіння ринку корпоративного боргу США. Програму викупу корпоративних облігацій було оголошено на початку квітня, але ФРС відклала її, щоб доопрацювати деталі. Викуп ETF охопить папери як інвестиційного, так і спекулятивного рівня.

Держава не відстає у накопиченні боргів. Міністерство фінансів США протягом цього кварталу, який триватиме до 30 червня, планує позичити рекордні $2,99 трлн.

Щоб згладити наслідки економічної кризи, ФРС у березні двічі переглядала скорочення ключових ставок. Крім того, офіційні особи оголосили про 10 окремих програм, які спрямовані на забезпечення ліквідності ринку та одержання кредитів підприємствами та споживачами, які їх потребують. Деякі з цих програм ще не реалізовано.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини