Facebook Pixel

Австрія закрилася для іноземних туристів. Хто зможе в’їжджати та за яких умов

Локдаун в Австрії: хто має змогу потрапити в країну. Фото: Flickr

Локдаун в Австрії: хто має змогу потрапити в країну. Фото: Flickr

З огляду на ситуацію з поширенням коронавірусу австрійська влада вирішила ввести загальнонаціональний локдаун. Через те з 22 листопада туристичні поїздки до країни, зокрема і для українців, стають неможливими.

Quote«Починаючи з 22 листопада 2021 року на території Австрії діє загальнодержавний карантин для всіх категорій громадян (вакциновані/невакциновані). Через закриття готелів, хостелів, торгових центрів, кафе та ресторанів поїздки до Австрії з туристичною метою є неможливими», — йдеться в повідомленні Посольства України в Республіці Австрія.

Можливість в’їзду до країни матимуть особи, які прямують в Австрію з поважних причин, з-поміж яких лікування, сімейні обставини, службові відрядження тощо. Для в’їзду до країни без проходження карантину цій категорії громадян необхідно надати:

  • ковід-сертифікат (вважається дійсним упродовж 9 місяців із моменту введення другої дози);
  • довідку про перенесений коронавірус (у документі має бути зазначено, що особа-пред’явник подолала хворобу за останні 180 днів. Довідка має бути англійською або німецькою мовами. Довідка про наявність антитіл в Австрії не вважається підтвердженням того, що людина перехворіла);
  • ковідний-сертифікат/довідку про одужання в «Дії» (вимога – оформлення англійською або німецькою мовами).
Telegram Logo

Якщо зазначених документів у людини немає, вона може перетнути кордон за ПЛР-тестом (дійсний упродовж 72 годин). У цьому разі особі доведеться відбути 10-денний карантин. Перервати самоізоляцію можна за умови надання негативного результату тесту, але його має бути зроблено не раніше ніж на 5 день після в’їзду.

Австрія визнає вакцинацію такими препаратами: Comirnaty від BioNTech/Pfizer; Vaxzevria/Covishield від AstraZeneca, Janssen від Johnson & Johnson; mRNA-1273 від Moderna; вакцини від Sinopharm і Sinovac.

Контекст. Нагадаємо: 9 листопада Європейський Союз виключив Україну зі списку країн, щодо яких рекомендовано поступово скасовувати обмеження на подорожі. Утім, в українському Міністерстві закордонних справ пояснили, що «тотального закриття кордонів Євросоюзу не буде».

Коментарі

Всі новини