Facebook Pixel

Хабар 722 млн грн: ВАКС відпустив з СІЗО Романа Насірова

24 травня за ексочільника Державної фіскальної служби Романа Насірова внесли заставу у розмірі 55 млн грн. Його підозрюють у отриманні 722 млн грн хабаря від бізнесмена Олега Бахматюка.

Про це пише ВАКС.

Які деталі справи НАБУ проти Романа Насірова

За версією НАБУ та САП, Роман Насіров у 2015-2016 роках отримав від компаній Олега Бахматюка хабар у розмірі 722 млн грн. Насіров отримав гроші за пріоритетне відшкодування майже 3,2 млрд грн ПДВ із лютого 2015-го до серпня 2016 року.

НАБУ стверджує, що приблизно 20% суми відшкодування Насіров отримав на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, компаній, підконтрольних його наближеній особі, а також радника через інші іноземні компанії-«прокладки», залучені радником експосадовця. Відправниками коштів, як встановили НАБУ та САП, були дві компанії-нерезиденти, підконтрольні Олегу Бахматюку.

Частину «гонорару» формували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту.

НАБУ та САП мають докази того, що голова ДФС пріоритезував виплати UkrLandFarming Бахматюка, натомість викреслював із переліку суми відшкодування для інших компаній, з-поміж яких комунальні підприємства.

Підприємства подали на ДФС до суду, а держбюджет у підсумку не тільки відшкодував той ПДВ, але й заплатив щонайменше 2 млн грн пені.

У чому ще НАБУ та САП підозрюють Насірова

САП також підозрювала Насірова у зловживанні владою на користь екснардепа Олександра Онищенка. Зокрема, Насіров допоміг Онищенку розтермінувати ренту за користування надрами для компаній.

За версією НАБУ, Онищенко разом зі спільниками у 2013-2016 роках продавали газ держпідприємства «Укргазвидобування» за допомогою кількох своїх компаній через псевдобіржі. Це завдало державі збитків на суму понад 1,6 млрд грн, а підприємству — на 740 млн грн. Онищенко втік з України у 2016 році, а 2021-го отримав громадянство рф.

Що зараз відомо про Олега Бахматюка

Нагадаємо, що Олег Бахматюк є власником фінансово-промислової групи UkrLandFarming. За даними Youcontrol, група об’єднує 273 компанії. Зараз Бахматюк перебуває у Відні. ВАКС заочно арештував бізнесмена за підозрою в наданні у 2015-2016 роках 722 млн грн неправомірної вигоди голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

Також Бахматюка підозрюють у співучасті в розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту VAB-банку. Бізнесмен називає цю справу політичним замовленням проти нього.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉