Facebook Pixel

Апеляція зняла відповідальність з Романа Насірова за видачу компаніям Олександра Онищенка розстрочок на 2 мільярди гривень

Шостий апеляційний адміністративний суд 24 червня не змінив рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо справи екс-голови Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова та нардепа Олександра Онищенка. Таким чином, відповідальність за надання розстрочок компаніям останнього фактично перекладається з Насірова на керівників місцевих державних податкових інспекцій.

Рішення ухвалили судді Андрій Парінов, Олександр Беспалов, Наталія Літвіна, передають «Наші гроші» з засідання.

Суд вирішив, що Насіров міг приймати рішення щодо розстрочки і не міг відмовити у ній, бо компанії мали позитивний висновок територіальних органів ДФС. До його обов’язкiв не входило аналізувати фінансовий стан цих фірм.

Контекст

  • Спеціальна антикорупційна прокуратура підозрює Насірова у зловживанні владою, зокрема, в ухваленні кількох рішень щодо розстрочки ренти за користування надрами для компаній, близьких до Онищенка.
  • У листопаді 2017 року Окружний адмінсуд вирішив, що Насіров не повинен був аналізувати фінансовий стан фірм, підконтрольних Онищенку, що претендували на розстрочку платежів з рентної плати на понад ніж 2 млрд грн.
  • У травні 2019 року нардеп, який підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів пiд час видобутку й продажу природного газу в рамках договорів про діяльність з «Укргазвидобуванням», заявив, що повернеться до України.
  • За даними НАБУ, народний депутат з 2013-го по 2016 рік зі спільниками продавали газ держпідприємства «Укргазвидобування» за допомогою кількох своїх компаній через псевдобіржі. Це завдало державі збитків на суму понад 1,6 млрд грн, а підприємству — на 740 млн грн. Керівниками злочинного угрупування вважаються його мати Інесса Кадирова й бізнесмен Валерій Постний.
  • Онищенко втік з України у 2016 році. Цього ж року Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила його у розшук. Втім, Інтерпол відмовився від міжнародного розшуку депутата. У 2016 році Верховна Рада позбавила нардепа імунітету та дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, а також на затримання та арешт.
  • У липні 2018 року НАБУ повідомляло про завершення досудового розслідування щодо депутата. У лютому 2019 року САП направила до суду обвинувальний акт. А в березні суд скасував арешт корпоративних прав компанії «Майдан-Плаза», яка фігурує у справі. Сам Онищенко стверджує, що перебуває в Іспанії. Всі звинувачення на свою адресу він відкидає.

Подякувати 🎉