Facebook Pixel

Ексдепутат-втікач Онищенко отримав російське громадянство

Колишній народний депутат і бізнесмен Олександр Онищенко отримав російський паспорт ще у 2020 році. В інтерв’ю виданню «Бабель» він пояснив, що на такий крок пішов через свою спортивну діяльність — наразі він виступає за збірну Росії з кінного спорту.

Окрім того, Онищенко спростував інформацію, що з’явилася в ЗМІ, щодо продажу ним своєї вілли у ФРН. Він також уточнив, що об’єкт, про який йдеться, є не віллою, а спортивним комплексом.

Quote«Я там тільки директор і менеджер. Був мій, але я продав його у 2019 році. Зараз тут збірна Росії тренується. Російські інвестори купили», — пояснив він.

Утім, член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко з посиланням на дані журналіста DW Євгена Тейзе повідомив у своєму телеграм-каналі про продаж Онищенком свого маєтку в Німеччині, який той придбав у 2014 році за 19 млн євро. Кошти на його придбання, ймовірно, пов’язані із «газовою схемою», через яку його переслідують в Україні.

Додатково. Ексдепутат-втікач почав займатися кінним спортом ще в 1998 році. У 2002 році очолив Федерацію кінного спорту України. У 2012 році брав участь у літніх Олімпійських іграх у Лондоні. З 2006 до 2019 року Онищенко ставав призером багатьох змагань.

У 2007 році обійняв посаду помічника міністра МНС України. У 2012 році Онищенко став нардепом ВР VII скликання від Партії регіонів. У 2014 році він став нардепом ВР VIII скликання, входив до складу депутатської групи «Воля народу».

Контекст. За даними Національного антикорупційного бюро, Олександр Онищенко разом зі своїми соратниками продавали газ державного підприємства «Укргазвидобування». Робили вони це за допомогою декількох своїх компаній через «псевдобіржі». Унаслідок таких операцій державі було завдано збитків на суму понад 1,6 млрд грн.

У 2016 році екснардеп поїхав з України. Зараз він перебуває в розшуку, але в міжнародний розшук Інтерпол його не оголосив.

Наприкінці 2017 року суд дозволив залучити Онищенка до заочного розслідування.

У липні 2018 року НАБУ завершило досудове розслідування про розкрадання в «Укргазвидобуванні».

У листопаді 2019 року голова НАБУ Артем Ситник заявив, що в грудні поточного року бізнесмен приїде в Україну, адже програв в Іспанії всі суди щодо екстрадиції та визнання його політичним біженцем.

А 29 листопада видання Kyiv Post повідомляло, що після трьох років відсутності Онищенко вирішив повернутися в Україну, щоб спростувати звинувачення в шахрайстві та відмиванні грошей.

У травні 2020 року ФРН відмовила Онищенку в наданні політичного притулку, закликавши негайно залишити країну.

Суд у справі нардепа-втікача триває заочно.

Подякувати 🎉