Facebook Pixel

Ціна на газ вийшла на жовтневі максимуми після переговорів Байдена з Путіним

Газовий ринок Європи відреагував стрімким зростанням на переговори між президентами США та РФ Джо Байденом і Володимиром Путіним 6 грудня. Наступного ж дня січневі ф'ючерси додали в ціні 6%. 8 грудня вони зросли ще на 7% — до жовтневих максимумів у понад $1200 за тисячу кубів.

Станом на 12:30 9 грудня ціна січневого ф’ючерсу на ICE знизилася на 2,4% до 99 євро за МВт-годин або $1152 за тисячу кубометрів.

Як пише Bloomberg, каталізатором для стрімкого злету ціни стали потенційні санкції проти РФ, які США обіцяють у разі вторгнення російських військ в Україну. Це наклалося на занепокоєння щодо подальших постачань газу з Росії в Європу та надзвичайно низькі запаси в сховищах ЄС.

Quote«Ринок знову захоплений геополітичними подіями, оскільки побоювання щодо ситуації на українському кордоні збільшує ймовірність запровадження нових санкцій щодо Росії», — заявив Оле Хансен, голова відділу сировинної стратегії Saxo Bank.

За словами консультанта Engie EnergyScan, ціни також підтримуються прогнозами холоднішої погоди в країнах Західної Європи, а також низькими температурами в Росії.

Крістіан Сігнаретто, очільник газового портфелю Eni SpA, наголосив на тому, що ситуація із запасами в Європі критична. Він зазначив, що прогноз є невтішним на увесь 2022 рік. Як відомо, країни Союзу зустрічали зиму із рекордно низькою наповненістю підземних газових сховищ. З моменту початку відбору з них газу європейські держави встигли скоротити запаси на 12%.

Контекст. В оновлену редакцію оборонного бюджету США на прийдешній рік не потрапили санкції проти «Північного потоку – 2», російського дежрборгу та осіб із найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна. Тим часом на стримування Росії законодавці передбачили аж $4 млрд. Про це стало в той самий день, коли відбувся онлайн-саміт між Байденом та Путіним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉