Facebook Pixel

Підсумки зустрічі Байдена з Путіним. Білий дім і Кремль озвучили кожен свою версію

7 грудня відбулася перша з липня розмова президентів США та РФ Джо Байдена та Володимира Путіна. Топтемою переговорів стала військова активність Росії на кордоні з Україною.

Віртуальна зустріч лідерів тривала 2 години й відбувалася по каналу захищеного відеозв’язку. За підсумками саміту Білий дім і Кремль опублікували кожен свою версію підсумків переговорів.

Що про розмову Байдена з Путіним розповіли в Білому домі

В адміністрації американського президента зазначили, що Байден попередив Путіна про наслідки можливого вторгнення Росії в Україну, а саме про введення жорстких санкцій.

Quote«Президент Байден висловив глибоку занепокоєність США та наших європейських союзників щодо нарощування Росією сил довкола України та чітко дав зрозуміти, що США та союзники відреагують потужними економічними й іншими заходами в разі військової ескалації», — йдеться в повідомленні.

Американський президент учергове наголосив на підтримці територіальної цілісності та суверенітету України. Байден закликав свого колегу до «деескалації та повернення до дипломатії».

Радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван після саміту заявив, що «Байден прямо сказав президенту Путіну: якщо РФ і надалі здійснюватиме вторгнення на українську територію, США та європейські союзники відповідатимуть сильними економічними заходами». Він додав, що глава Білого дому також пообіцяв у разі ескалації надати Україні додаткові «оборонні матеріали» та посилити своїх союзників по НАТО на «східному фланзі» (Польща, Румунія, країни Балтії).

Утім, колишній президент США Дональд Трамп заявив, що Путіна «не хвилюють» жодні погрози або застереження з боку Байдена.

Quote«Путін дивиться на нашу жалюгідну капітуляцію в Афганістані, де ми залишили по собі мертвих солдатів, американських громадян і військове спорядження на суму $85 млрд. Потім він дивиться на Байдена. Він не хвилюється», — заявив експрезидент.

Як зустріч Байдена з Путіним оцінили в Кремлі

У кремлівській версії підсумків онлайн-зустрічі наголошується на тому, що головною темою стала «проблематика, пов’язана з внутрішньоукраїнською кризою та відсутністю прогресу у виконанні Мінських домовленостей 2015 року, які є безальтернативною основою мирного врегулювання».

Quote«Президент Росії на конкретних прикладах проілюстрував деструктивну лінію Києва, спрямовану на повний демонтаж Мінських угод і домовленостей, досягнутих у «нормандському форматі», висловив серйозне занепокоєння щодо провокаційних дій Києва проти Донбасу», — переконують у Кремлі.

Окрім того, у повідомленні зазначається, що Байден під час переговорів зробив акцент на «нібито «загрозливому» характері» пересування російських військ поблизу українського кордону. У «кремлівському» варіанті підтверджують погрозу американського президента вжити заходів у разі подальшої ескалації.

Quote«Путін у відповідь наголосив, що не варто перекладати відповідальність на плечі Росії, оскільки саме НАТО вживає небезпечних спроб освоєння української території та нарощує військовий потенціал поблизу наших (російських – The Page) кордонів. Тому Росія серйозно зацікавлена в отриманні надійних, юридично зафіксованих гарантій, що виключають розширення НАТО в східному напрямку та розміщення в суміжних із Росією державах ударних наступальних систем озброєнь», — зазначається в повідомленні.

Контекст. Нині Росія вдається до тих самих дій, що й у квітні цього року, і стягує до українських кордонів війська та техніку. Українська розвідка очікує нового російського вторгнення в Україну наприкінці січня – на початку лютого. Американські колеги підтверджують ці прогнози та закликають Європу до якнайшвидшого розроблення спільного плану дій для стримування Кремля. Водночас у РФ запевняють, що поширення таких даних — це «істерика», яку нібито штучно нагнітає Вашингтон.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉