Facebook Pixel

Путін став нахабніший: аналіз зустрічі президентів РФ і США

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден і президент Росії Володимир Путін провели двогодинні переговори про актуальні міжнародні проблеми. The Page розпитало експертів про значення переговорів та їх вплив на Україну.

Оцінки зустрічі Байдена та Путіна

Експерт-міжнародник Руслан Бортник вважає, що діалог про глобальні проблеми між лідерами держав не був успішний. А розмова щодо міждержавних питань пішла краще.

«Рішення про відсутність санкцій щодо «Північного потоку – 2», 35 росіян та російського суверенного боргу — це елемент міждержавної нормалізації», — пояснив Бортник.

На думку експерта, найголовніше, що Байден не прийняв і не може прийняти червоні лінії Путіна щодо України.

Політолог Богдан Петренко вважає, що ця зустріч говорить про кризу у відносинах президентів.

«Якби такі результати, як сьогодні, були після зустрічі в Женеві, це було б нормально. Натепер пройшло пів року після Женеви, нічого не було створено, і вони знову заявляють, що будуть створені робочі групи. Це говорить про те, що комунікація між російським і американським лідером перебуває на дуже низькому рівні, і це ознака кризи в їхніх стосунках», — зазначив політолог.

Путін говорить із Байденом. Фото: Кремль

Путін говорить із Байденом. Фото: Кремль

Quote«Єдина відмінність від зустрічі в Женеві в тому, що Путін почав нахабніше себе вести: іммігрантська криза, питання Білорусі... У Женеві Путін казав, що питання України в НАТО не на часі, а тепер його це лякає», — додав Петренко.

Також експерт відзначив важливий момент щодо результатів переговорів:

Quote«Навіть у кремлівській редакції ми побачили, що Байден озвучив: проти Росії будуть запроваджені санкції в разі вторгнення в Україну. Але ми, схоже, вже чули це і після 2014 року», — заявив Петренко.

Однак справді важливо те, чи будуть впроваджуватися санкції за вторгнення «зелених чоловічків», «ЛНР» чи «ДНР». Адже Росії не обов’язково атакувати своїми збройними силами або оголошувати війну.

Як переговори Путіна та Байдена вплинуть на Україну

Путін і Байден пів року тому. Фото: Denis Balibouse / EPA / ТАСС

Путін і Байден пів року тому. Фото: Denis Balibouse / EPA / ТАСС

Quote«Схоже на те, що сторони домовилися ідентифікувати мінський переговорний процес. Очевидно, буде оголошена комісія чи платформа США — Росія щодо реалізації Мінських угод. Але це не замість нормандської четвірки, а як її доповнення», — вважає Бортник.

За словами експерта, саме в реалізації мінських домовленостей обидві держави бачать можливість нормалізації ситуації в Україні.

Петренко зауважив інше: «В результаті переговорів Росія не отримала те, чого хотіла. Імовірно, мова йде про те, що Байден не дав гарантій, що НАТО не розширюватиметься на Схід, що нібито дуже турбує Путіна. Плюс навіть не в тому, що ми тут матимемо війська НАТО, а в тому, що ми залишаємося у сфері інтересів Заходу і ми залишаємося частиною цього Заходу».

На думку політолога, ця зустріч не посилить кризу, а навпаки, поки тривають переговори, відбудеться певна деескалація військово-політичного напруження між Росією та Заходом і щодо України.

Подякувати 🎉