В оновлену редакцію оборонного бюджету США на прийдешній рік не потрапили санкції проти «Північного потоку – 2», російського дежрборгу та осіб з найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна. Між тим на стримування Росії законодавці передбачили $4 млрд.
На включення санкцій до документа наполягали представники Республіканської партії. За даними ЗМІ, нещодавно їм вдалось цього домогтись. Про те, що вказаних обмежувальних заходів в новому варіанті законопроєкту немає стало відомо в той самий день, коли відбувся онлайн-саміт між президентами Росії та США Путіним та Байденом.

Попередня версія законопроєкту містила:
- санкції проти «Північного потоку – 2»;
- заборону американським громадянам здійснювати операції, пов’язані з російським держборгом;
- обмежувальні заходи проти найближчого оточення Путіна (до переліку входять 35 осіб, серед яких речник російського президента Дмитро Пєсков, прем’єр-міністр Михайло Мішустін, бізнесмени Роман Абрамович, Алішер Усманов та інші).
Контекст. Наприкінці листопада американські ЗМІ дізнались, що Білий дім не підтримує введення додаткових санкцій проти «Північного потоку – 2», з огляду на те, що це може викликати невдоволення з боку ФРН.
29 листопада республіканці заблокували подальше проходження проєкту оборонного бюджету на наступний фінансовий рік. Вони пояснили це відсутністю в документі чітко визначної «реакції на загрозу, яка надходить від Російської Федерації».
Днями агентство Bloomberg повідомило, що Вашингтон домагатиметься повної зупинки «Північного потоку – 2» у разі якщо Кремль вдасться до нового вторгнення в Україну.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист