Facebook Pixel

«Газпром» відмовився збільшити постачання в Європу через Україну в листопаді. Газ підскочив до $1281 за тисячу кубів

«Газпром» не став бронювати на листопад 2021 року додаткові потужності на постчання газу в Європу через Україну, по газопроводу «Ямал-Європа», через Білорусь і Польщу, додаткові потужності заброньовані тільки на третину.

Загалом на аукціоні в понеділок 18 жовтня пропонувалося забронювати на наступний місяць додаткові потужності ГТС України обсягом 9,8 млн кубометрів на добу. Ця пропозиція залишилася поза увагою, як і на попередньому аукціоні, де пропонувалися додаткові потужності на жовтень, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Газпром» також не став бронювати додаткові потужності на транзит газу до Європи по газопроводу «Ямал-Європа», що йде через Білорусь і Польщу. Тут було заброньовано тільки 31,4 млн кубів на добу із запропонованих 89 млн кубів.

Як повідомив Мінекономіки ФРН, заповненість газосховищ у Німеччині опустилася нижче рівня 70%.

Ціна на газ у Європі під час торгів на лондонській біржі ICE зросла на 14%, до $1281,9 за тис. куб. м, на тлі новин про відмову «Газпрому» бронювати додаткові потужності по транзиту газу через Україну в листопаді.

fyuchers-na-prirodnyy-gaz-tsena-i-kurs-investingcom-google-chrome.jpg

10 000 млн БТЕ = 285,15 тис. кубометрів природного газу.

Контекст. Відповідно до п'ятирічного транзитному контракту між Москвою і Києвом, від 2019 року, «Газпром» гарантує транспортування 65 млрд кубометрів газу в перший рік і по 40 млрд на наступні чотири роки рівним графіком постачань за принципом «качай або плати».

Відповідно, у 2021 році щодобовий обсяг прокачування газу становить близько 109 млн кубометрів.

Після запуску з 1 жовтня постачань газу в Угорщину через «Турецький потік» прокачування газу «Газпрому» через Україну скоротилися до 85 — 89 млн кубометрів на добу в жовтні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉