Огляд ринків. Релізи корпорацій, конфлікт Мінська з Москвою та Китай

Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Попри вируючий в Китаї коронавірус, фінансовий світ продовжує орієнтуватися на звичні драйвери – публічні виступи політиків щодо зовнішніх торговельних відносин, економічних перспектив регіону; статистичні релізи та корпоративні звітності.


З основних подій майбутнього тижня варто виділити релізи корпоративних світових гігантів. Ми дізнаємося про звіти щодо доходів Alibaba, Softbank, Nissan, Airbus, Nestle і AIG. Зміна показників стане приводом для волатильності основних американських індексів, і можна чекати досягнення нових історичних максимумів для Nasdaq, DJI, S&P500.

Зростання зарубіжного фондового ринку буде підтримувати європейські ринки. Відсутність потужних статистичних релізів з ЄС буде – якщо не провокувати зростання, то бодай стримувати від падіння.

Також варто звернути увагу на те, що у вівторок і в середу глава Федеральної резервної системи Джером Пауел виступить у Конгресі. У його виступі, напевно, буде порушено теми коронавірусу, становище Трампа на політичній арені, а також відносини Китаю та США.

У вівторок і в середу глава Федеральної резервної системи Джером Пауел виступить у Конгресі.

Попри те, що це непрямі показники для зміни монетарної політики Америки, Федрезерв спирається на це, щоб розуміти перспективи зміни світового попиту всіх ресурсів, ринок праці США і т. д.

Додатково також важливо послухати звіт щодо інфляції США в четвер. Згідно з прогнозами, показник зросте до 0,2% у січні. Для світу це важливо, оскільки може підштовхнути попит на американську валюту в світі і зробити ще менш привабливими валюти країн, що розвиваються. Це і гривня, і російський рубль, і мексиканський песо і т. д.

У п'ятницю США і Китай знизять тарифи на товари вартістю мільярди доларів в рамках підписаної минулого місяця угоди.

Якщо Мінськ і Москва ні про що не домовляться, то Білорусі загрожує зростання цін на бензин.

Минулий тиждень був цікавим тим, що ми спостерігали продовження шляху пом'якшення монетарної політики країн, що розвиваються. У січні Україна знизила облікову ставку. Минулої п'ятниці, 7 лютого, Центробанк РФ знизив ставку до 6%. Тобто ринки хочуть робити свій товар більш привабливим на зовнішній арені. Але попит буде невблаганно скорочуватися – центробанки з цією динамікою нічого не пороблять.

З негативних подій минулого тижня виділимо скарги Олександра Лукашенка на невиконання Москвою своїх зобов'язань щодо постачань енергоресурсів. Між цими двома країнами на цьому ґрунті можуть відбутися зміни у відносинах.

Відзначимо, що у разі, якщо Мінськ і Москва ні про що не домовляться і Лукашенко продовжить відмовлятися купувати російську нафту, то Білорусі загрожує зростання цін на бензин. Зважаючи на те, що Білорусь – це важливий постачальник нафтопродуктів в Україну, то дефіцит поставок і зростання цін може перекинутися і на український ринок.

Для внутрішнього споживача це може стати дзвінком – одразу на АЗС почнуть зростати ціни. За підтримки слабкого курсу гривні та за наявності подібних новин можна очікувати, що спекулянти на внутрішньому ринку вже почнуть закладати особисті ризики у вартість літра бензину.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора