Станом на травень 2025 року в Україні кількість патронатних вихователів досягла 500, і разом зі своїми помічниками вони піклуються майже тисячею дітей, які не можуть жити з біологічними родинами. Це значне збільшення порівняно з початком 2024 року, коли в країні працювало менше 300 патронатних сімей, а на їхньому вихованні перебувало 638 дітей.
Зростанню цієї ініціативи сприяли важливі законодавчі зміни та проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». У липні минулого року Міністерство соціальної політики майже удвічі збільшило оплату праці патронатних вихователів, а також запровадило нові переваги, такі як оплачувана відпустка та можливість мати оплачуваного помічника не з-поміж членів родини.
Наразі послуга патронату доступна у 295 громадах, з яких 119 впровадили цю ініціативу вперше за час реалізації проєкту. Найактивніше нові патронатні родини створюються у Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській, Житомирській та Дніпропетровській областях.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович висловила вдячність кожній патронатній сім'ї за їхню турботу про дітей у складних життєвих ситуаціях. Вона зазначила, що, незважаючи на досягнення, кількість таких родин все ще недостатня для забезпечення кожної дитини безпечним сімейним вихованням у кожній громаді.
Патронатні родини відіграють важливу роль у збереженні психічного здоров'я дітей, адже замість того, щоб потрапляти до інституційних закладів, діти опиняються в теплій і підтримуючій сімейній атмосфері. Це дозволяє їм отримувати індивідуальну підтримку, виховання та реабілітацію, поки соціальні служби працюють із батьками або шукають нову родину для дитини.
За даними ЮНІСЕФ, патронатні родини допомагають дітям пережити складні життєві обставини, забезпечуючи їм можливість продовжувати навчання, розвиватися і відчувати радощі дитинства.
Проєкт також демонструє позитивні результати: з січня 2024 року по квітень 2025 року 42% дітей після перебування в патронатних родинах повернулися до своїх біологічних батьків, а ще 44% знайшли нові родини через опіку, усиновлення чи прийомні сім'ї.
У межах проєкту проводиться навчання місцевих фахівців, що допомагає ефективно залучати нових кандидатів у патронатні вихователі. Підготовка нових тренерів та адвокаційні сесії сприяють розширенню мережі патронатних родин у країні, забезпечуючи дитячі серця безпечними та турботливими родинами.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також