Facebook Pixel

Віртуальні активи: НКЦПФР має 80 правок до законопроєкту

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку передала Верховній Раді свої правки щодо законопроєкту №10225-д про віртуальні активи. Документ містить 80 пропозицій та зауважень.

Про це йдеться в пресрелізі НКЦПФР, який отримав The Page.

Правки НКЦПФР до законопроєкту № 10225-д про віртуальні активи: що відомо

Серед ключових пропозицій — визначення регулятора відповідно до стандартів MiCA, з урахуванням кращих міжнародних практик, де функцію регулювання виконує орган, що відповідає за ринки капіталу.

Також НКЦПФР пропонує заборонити автоматичний допуск на український ринок емітентів та провайдерів послуг (CASP) без національної авторизації.

Криптовалюта. Фото: depositphotos

Криптовалюта. Фото: depositphotos

Оскільки, як зазначає Комісія, передбачені в законопроєкті юрисдикції не мають загальної заборони для резидентів держави-агресора бути емітентами токенів або бенефіціарами VASP.

Крім того, НКЦПФР доопрацювала пропозиції щодо регулювання смартконтрактів і визначення контролю над засобами доступу до віртуальних активів.

До того ж Комісія пропонує розширити можливості використання токенів в операціях обміну на товари й послуги. Цей момент наразі не врегульований в тексті законопроєкту.

НКЦПФР підкреслює, що не має жодного відношення до рішень щодо можливої зупинки чи блокування розгляду законопроєкту у парламенті, оскільки не наділена такими повноваженнями.

Нагадаємо, 2024 квітня 2025 року фінансовий комітет Верховної Ради розглянув законопроєкт щодо віртуальних активів і рекомендував його до першого читання.

Подякувати 🎉