Голова НКЦПФР Руслан Магомедов хоче, щоб до кінця його каденції (23 лютого 2027 року) в Україні з'явилося 5 відомих емітентів. Ймовірно, це може бути навіть не IPO, а SPO, тобто вторинне публічне розміщення.
Про це Магомедов заявив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
До 2027 року в Україні можуть з'явитися п’ять нових емітентів: що про це відомо
За його словами, це може бути не лише приватний бізнес. Зокрема, ця тема спливає у діалозі Магомедова з гендиректором «Укрпошти» Ігорем Смілянським.
Він зазначив, що пенсійним фондам потрібно кудись вкладати кошти, окрім ОВДП і банківських депозитів. За словами Магомедова, «Укрпошта» – зрозумілий сервіс. Ідея Смілянського полягає не лише в тому, щоб конкурувати з «Новою поштою», а й зробити український Amazon: з розрахунковою частиною, сервісом доставки, модернізованим ІТ тощо.

«Укрпошта». Фото: УНІАН
Також Магомедов додав, що для IPO або SPO розглядатимуться й державні банки. Можливо, навіть «Укрзалізниця».

Потяг «Укрзалізниці». Фото: УНІАН
«Ніхто ж не каже, що держава має віддати все. Ні, мова про міноритарний пакет. Це якраз додає так званої надійності, що керує держава. Я певен, якщо Ігор Смілянський зробить SPO – його куплять, там просто не буде варіантів. Тоді прибіжить хтось інший з корпоративного бізнесу і теж захоче випустити. Воно так працює», – вважає він.
Посадовець підкреслив, що наразі ключове завдання для НКЦПФР полягає в тому, щоб залучити сумлінних емітентів та створити зрозумілі, прості кроки для публічних випусків.
Нагадаємо, у листопаді 2024 року генеральний директор VEON Каан Терзіоглу заявив, що розглядає можливість первинного розміщення акцій (IPO) компанії «Київстар» у США вже у 2025 році.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також