Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №5865 про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку та реформу ринку капіталів.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.
За відповідний документ проголосувало 279 народних депутатів, ще 16 утрималися, а 39 не голосували.

«Я і купа людей витратили 300+ годин на робочі групи по цьому закону, і нарешті через 3 роки він прийнятий. Перший з трьох законів в World Bank прийнято. Залишилось два. Під час розгляду злетіли дві правки з 2000+: про збільшення зарплат (№518) та про конфлікт інтересів (№361) не набрали голосів і були відхилені», – йдеться у повідомленні.
Про що йдеться у законопроєкті про НКЦПФР
- підвищити інституційну спроможність Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) як національного регулятора ринків капіталу та організованих товарних ринків, розширити її повноваження, закріпити у законодавстві гарантії незалежності НКЦПФР;
- удосконалити законодавчі норми щодо міжнародного співробітництва НКЦПФР;
- побудувати ефективну систему нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринків за принципами IOSCO;
- впровадити механізми запобігання маніпулюванням, інсайдерській торгівлі, незаконному використанню інсайдерської інформації та інше;
- визначити відповідальність за порушення законодавства на ринках капіталу.
Що таке НКЦПФР
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підпорядкована Президенту та підзвітна Верховній Раді. У її складі — голова та шість членів, яких призначають та звільняють за указом президента.
НКЦПФР розробляє і затверджує нормативні акти та акти законодавства, які зобовʼязані виконувати центральні й місцеві органи виконавчої влади, самоврядування, учасники ринку цінних паперів.
Мета діяльності комісії — це створення умов для ефективного функціонування ринку цінних паперів, забезпечення грошовим капіталом потреб економіки країни, захист прав інвесторів тощо.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист