Facebook Pixel

Закон про Нацкомісію з цінних паперів прийнятий в цілому

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №5865 про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку та реформу ринку капіталів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

За відповідний документ проголосувало 279 народних депутатів, ще 16 утрималися, а 39 не голосували.

Quote«Я і купа людей витратили 300+ годин на робочі групи по цьому закону, і нарешті через 3 роки він прийнятий. Перший з трьох законів в World Bank прийнято. Залишилось два. Під час розгляду злетіли дві правки з 2000+: про збільшення зарплат (№518) та про конфлікт інтересів (№361) не набрали голосів і були відхилені», – йдеться у повідомленні.

Про що йдеться у законопроєкті про НКЦПФР

  • підвищити інституційну спроможність Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) як національного регулятора ринків капіталу та організованих товарних ринків, розширити її повноваження, закріпити у законодавстві гарантії незалежності НКЦПФР;
  • удосконалити законодавчі норми щодо міжнародного співробітництва НКЦПФР;
  • побудувати ефективну систему нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринків за принципами IOSCO;
  • впровадити механізми запобігання маніпулюванням, інсайдерській торгівлі, незаконному використанню інсайдерської інформації та інше;
  • визначити відповідальність за порушення законодавства на ринках капіталу.

Що таке НКЦПФР

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підпорядкована Президенту та підзвітна Верховній Раді. У її складі — голова та шість членів, яких призначають та звільняють за указом президента.

НКЦПФР розробляє і затверджує нормативні акти та акти законодавства, які зобовʼязані виконувати центральні й місцеві органи виконавчої влади, самоврядування, учасники ринку цінних паперів.

Мета діяльності комісії — це створення умов для ефективного функціонування ринку цінних паперів, забезпечення грошовим капіталом потреб економіки країни, захист прав інвесторів тощо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉