Facebook Pixel

Рада ухвалила рішення проблеми військових закупівель

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроєкт 10454 про включення прибутку підприємств, які працюють на забезпечення потреб безпеки та оборони, в ціну поставлених товарів та послуг.

Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

Quote«Гарна новина — сьогодні Рада нарешті, через рік, прийняла в цілому законопроєкт, який вирішує проблему між ДАСУ та постачальниками щодо військових закупівель. Стосовно рівня прибутку. За проголосувало 259 депутатів», — йдеться у повідомленні.

Він додав, що Закон 10454 удосконалить правове регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану.

Що передбачає Закон №10454

  • в разі закупівлі товарів, робіт і послуг для потреб безпеки та оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель, рівень прибутку не може перевищувати граничного рівня прибутку, встановленого урядом.
  • для випадків, де рівень прибутку урядом не був встановлений, ціна мала визначатися відповідно до пропозиції виконавця з урахуванням прибутку такого виконавця.

Такі норми застосовуються до всіх держконтрактів з оборонних закупівель, що укладені за неконкурентною процедурою або без процедури за весь час дії воєнного стану.

Тобто закон дозволятиме правоохоронним органам закрити справи, порушені раніше через неузгодженість нормативного поля.

Перша віцепрем’єр-міністерка України Юлія Свириденко зауважила, що цим законом держава надсилає важливий сигнал бізнесу, який працює, щоб забезпечити потреби безпеки та оборони, українським виробникам — їхні інтереси будуть захищені.

Quote«У нас спільні цілі: відбити ворога, відбудувати країну, забезпечити сталі високі темпи розвитку економіки. Щоб їх досягти, спільно працюють і наші захисники, і бізнес, і увесь український народ. Сьогоднішнє рішення — важливий результат наших зустрічей із бізнесом щодо тиску на них з боку силових структур та перешкоджання ефективній роботі. Міністерство економіки відкрите до діалогу з бізнесом, бо лише спільно ми можемо знайти ефективні рішення», — зазначила Свириденко.

Раніше The Page повідомляв, що Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану. За проголосували 317 депутатів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉