Facebook Pixel

Трамп у Давосі та рішення ЄЦБ: чого чекати від ринків цього тижня

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Головна увага в усіх країнах буде прикута до інформації навколо відносин США та Китаю. Минулого тижня, у вівторок, два лідери світового споживання всіх ресурсів уклали торговельну угоду. Тепер інвестиційне співтовариство США, Китаю та Європи побоюється, що гнів Трампа обрушиться на Європу, яка наважується, скажімо, не приймати пропозиції щодо газових поставок від Америки.

QuoteТрамп зможе висловити свою думку щодо економіки та торгівлі США на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Цього тижня звернімо увагу на те, що у вівторок президент США зможе висловити свою думку щодо економіки та торгівлі США на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Якщо прозвучать коментарі щодо перспектив співпраці з Китаєм або з ЄС, то це може стати періодом для зниження вартості ризикових активів і підвищити актуальність попиту на захисні золото, єну, швейцарський франк.

Європейські індекси, скажімо, навпаки, будуть під тиском. Варто звернути увагу, що німецький індекс DAX знаходиться на максимальних значеннях 2017 року — корекція вниз актуальна. Чи позначиться це на українській гривні? Ймовірно, ні – прямого тиску на національну валюту України біржові спекуляції Європи та США не чинять.

Для України, наприклад, може бути цікавим наступний новинний тригер: у четвер 23 січня ЄЦБ здійснить перший з 2003 року перегляд політики на тлі питань про те, чи варто корегувати цільовий показник інфляції, який не було досягнуто жодного разу впродовж семи років.

Це не стане приводом для падіння української гривні нині, але може стати сигналом для ринку праці країни з огляду на те, що відсутність трудових перспектив у Європі та відсутність гідного рівня оплати праці можуть підтримати повернення кадрів до країни.

QuoteУ четвер ЄЦБ здійснить перший з 2003 року перегляд політики про те, чи варто корегувати цільовий показник інфляції, який не було досягнуто жодного разу впродовж семи років.

Для світового інвестиційного співтовариства тиждень також цікавий тим, що розпочинається сезон корпоративної звітності в США. Новини про доходи компаній за 4-й квартал 2019 року, оцінки та перспективи на 2020 рік — це привід для досягнення нових максимумів для індексів Доу Джонс, Насдак. Долар США в світі, ймовірно, пропустить ці події. Для валют більш цікаві новинні тригери щодо співпраці США та Китаю – саме тому ми й поставили цю новину на перше місце в списку за важливістю.

У понеділок 20 січня в Давосі Міжнародний валютний фонд опублікує скорегований прогноз світової економіки. Це може стати причиною для підвищення волатильності торгів на світовій арені вже у вівторок, оскільки в понеділок США відпочивають через святкування Дня Мартіна Лютера Кінга – офіційний банківський вихідний.

Зазначимо, що для України на найближчий тиждень найбільш вагомими будуть коментарі політиків щодо потенційних змін на ринку праці. В Україні затвердили стратегію розвитку фінансового сектору до 2025 року. Тобто можна чекати, що вся увага журналістів і населення буде прикута до оцінок виконання прийнятого плану розвитку.

Зазначимо, що реалізація деяких пунктів до 2025 року можлива за умови, якщо буде збільшуватися частка платоспроможного населення країни, а отже з'являться робочі місця. Ось це й стане основним драйвером для інформаційного поля на найближчий тиждень.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора