Facebook Pixel

Як відкрити коворкінг за місяць: кейс підприємців з Ужгорода

Олександр Чедрик переїхав до Ужгорода на початку грудня 2022 року, а за місяць разом із партнерами відкрив коворкінг KamelotHUB. Вони вже реінвестували перші прибутки та планують роботи з розширення площі. Як підприємець шукав приміщення під коворкінг, планував витрати на новий бізнес та які перспективи бачить, розповідає The Page.

Не знайшов місця для онлайн-конференції і вирішив відкрити коворкінг

«Понад десять років я жив у Києві. Маю бізнес, пов’язаний з консультаціями з питань особистих фінансів. Орендував офісне приміщення під тренінговий центр. Від початку повномасштабного вторгнення консультацій поменшало, а приміщення влітку заробляло тільки на комунальні послуги, і 1 листопада власник попросив його звільнити, бо оренду я не сплачував. Я закрив бізнес, розпродав всі меблі та переїхав на Закарпаття», — поділився Чедрик.

Він навідався до батьків в Іршаву. Планував нетривалу поїздку, проте вирішив залишитися там. Коли бізнесмен почав шукати можливості для проведення онлайн-конференцій в Ужгороді та області, не знайшов коворкінгів. Виявилося, що ця ніша майже вільна: був один коворкінг на 20 місць, які заброньовані до лютого.

«Я подивився гугл-аналітику: запит «Ужгород коворкінг» доволі серйозний. Я зрозумів, що ніша порожня і почав малювати бізнес-модель. Написав оголошення, що шукаю приміщення під коворкінг, і 16 грудня у нас із партнерами вже були ключі від цього приміщення, а 2 січня ми запустилися», — розповідає підприємець.

Відкриття коворкінгу: як прораховували різні варіанти

Олександр Чедрик також є співвласником столичного коворкінгу «Сад». Від початку повномасштабного вторгнення він не отримував з нього свої відсотки прибутку. Але коли у жовтні надішли перші нарахування, Чедрик зрозумів, що цей бізнес оживає. Бізнес-модель коворкінгу у Києві він взяв за основу.

Залучив своїх друзів, що допомагали та підтримували в організаційних питаннях. Зокрема, керівник закарпатського представництва ІСС Ukraine (Міжнародна торгова палата) Іван Бокоч сприяв залученню релокованих організацій до KamelotHUB.

«Ми прораховували різні варіанти. Спочатку хотіли брати в оренду маленьке приміщення. Але там виникали проблеми з електроенергією, треба було ставити генератор. Друга проблема: малі площі дозволяли облаштувати лише 30-40 робочих місць. Потенціал прибутків був незначний. Плюс додавалися витрати на генератор. Паралельно ми моделювали план щодо приміщення від 200 квадратів. Тут було плюсом те, що є окрема кухня, можливість зробити дві переговорки та лаунж-зону. Також важливо, що у цього приміщення є потенціал для розширення», — розказав власник коворкінгу.

Чедрик підкреслив, що під час пошуку приміщення одразу фокусувалися на районах, де менше вимикають світло. «Від початку січня тут були невеликі перебої з електропостачанням. Ми придбали зарядну станцію для таких випадків. Якщо почнуться системні відключення, будемо одразу брати генератор», — прокоментував підприємець.

Основні клієнти KameloHUB в Ужгороді — переселенці. Фото надано KameloHUB

Основні клієнти KameloHUB в Ужгороді — переселенці. Фото надано KameloHUB

Скільки треба грошей на відкриття коворкінгу

Наразі KamelotHUB займає один поверх на 56 місць, також є лаунж-зона, дві переговорні кімнати, кухня. На місяць вперед продали 50 абонементів. Наприкінці січня партнери почали опановувати інші приміщення будівлі, де розташований коворкінг.

Витрати на організацію одного робочого місця у KamelotHUB становили приблизно 7-8 тис. грн. За підрахунками партнерів, це 60% інвестицій. Решта пішла на обладнання інших приміщень: ресепшена, лаунж-зони, кухні, вбиралень. Частину робочих місць партнери обладнали одразу, решту вже після запуску коворкінгу.

Співвласники натепер реінвестують отримані прибутки в облаштування додаткових площ та покращення якості сервісів. Наприклад, у січні були додаткові витрати на посилення інтернет-зв’язку.

«У тестовому режимі на 200 мегабіт спочатку був один провайдер. Але коли підключилося одночасно 50 девайсів, почалися проблеми з інтернетом. Адже кожен клієнт має із собою по два-три девайси. Після цього найняли фахівця, що коригує роздачу інтернету у складних випадках, та підняли швидкість до 300 мегабіт. Зараз очікуємо заведення ще одного провайдера», — поділився Чедрик.

Ціни на послуги коворкінгу KamelotHUB в Ужгороді

  • 1 година у будні — 100 грн
  • пів дня (до 6 годин) у будні — 300 грн
  • день (до 12 годин) — 500 грн
  • 1 година переговорної кімнати — 500 грн
  • 1 година zoom room — 300 грн
  • абонемент на 20 робочих днів протягом місяця — 5000 грн
  • абонемент на 50 годин на 2 місяці — 2000 грн
Подякувати 🎉