Facebook Pixel

Як перевірятимуть покупців землі в Україні: розпорядження Кабміну

Автор

Кабінет міністрів на засіданні 16 червня схвалив порядок перевірки покупців земельних ділянок. Так, нотаріуси отримали право проводити перевірку клієнтів за кількома реєстрами. Зокрема, перевірятимуть і кількість землі у власності, щоб покупець не перевищив встановлені ліміти, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Які реєстри перевірятимуть нотаріуси перед купівлею-продажем землі:

  • Державний реєстр прав на нерухоме майно;
  • Єдиний державний реєстр юридичних і фізосіб-підприємців та громадських формувань;
  • Державний земельний кадастр.

Що перевірятимуть нотаріуси перед купівлею-продажем землі:

  • особистість фізособи-покупця ділянки або кінцевого бенефіціара юрособи-покупця;
  • чи перебував покупець під санкціями та чи діють вони щодо нього зараз;
  • чи залучався до відповідальності за фінансування тероризму;
  • скільки землі перебуває у власності покупця та чи не перевищує її кількість встановлений ліміт.

Обов'язки проводити перевірку й готувати матеріали для суду в разі порушення закону про ринок землі поклали на орган, який контролює використання й захист земель.

Шмигаль нагадав, що мораторій на продаж сільгоспземель добігає кінця. З 1 липня 2021 року запрацює ринок землі. Однак купувати землю на першому етапі зможуть тільки громадяни України. І не більш як 100 гектарів в одні руки.

«Залишилося два тижні дії мораторію, і через ці два тижні Україна стане ще на крок ближче до успішних країн, де громадяни можуть вільно розпоряджатися своїм майном», — резюмував прем'єр.

Додатково. Матеріали The Page про ринок землі в Україні:

Контекст. В Україні 27 травня набув чинності останній закон, який необхідний для старту ринку землі. Він передбачає можливість передачі землі за межами населених пунктів у власність комунальних структур.

Земельна реформа в Україні триває з осені 2019 року — саме тоді Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про ринок землі. У документі містилася низка запобіжників від зловживань: заборона володіння понад 200 тис. гектарів однією людиною, заборона продавати землю іноземцям тощо.

У березні 2020 року Рада ухвалила закон про обіг землі сільськогосподарського призначення, а у 2021 році було ухвалено закон про електронні земельні аукціони та заборону на оформлення землі чиновникам.

Подякувати 🎉