Facebook Pixel

Уряд звернув увагу на консолідацію ділянок напередодні запуску ринку землі

Кабмін 21 квітня ухвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель», повідомив народний депутат і постійний представник КМУ у Верховній Раді Василь Мокан.

За його словами, «пропонується вдосконалити правове регулювання відносин з консолідації земель, шляхом визначення організаційно-правових основ консолідації, підстав, способів і порядку проведення консолідації».

Мокан нагадав, що в зв'язку з введенням в Україні з 1 липня 2021 року ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення виникає необхідність встановлення правила щодо примусової консолідації на основі права власності.

Автори проєкту вважають, що крім консолідації у вузькому сенсі (як зведення до купи ділянок одного власника), шляхом перерозподілу земель він дозволить усунути різні недоліки землекористування. Це сприятиме зростанню ринкової вартості земельних ділянок і створенню умов для розвитку ринкових орендних відносин.

Додатково. The Page раніше розповідало про земельну реформу: скільки коштуватиме гектар і хто зможе його купити.

«Звичайний українець не зможе отримати у власність землю з державного фонду», — попередив керівник Держгеокадастру про неминуче майбутне на ринку землі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉